Edirne Hakkari Uçak bileti fiyatı

Ülkemizde bulunan en uzak iki kent olan Edirne ile Hakkari arasında doğrudan ve aktarmalı uçuşlar yapılmakta olup bilet fiyatları tercih edilecek uçak yolculuğuna bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Edirne ile Hakkari gibi birbirine uzak iki kent arasında yolculuk yapmak isteyen kişilerin tercih edebileceği iki farklı alternatif bulunmakta olup bunlardan ilki otobüs diğeri ise uçaktır. İki kent arasındaki otobüs seferlerinin ortalama süresi 23 saat 50 dakika olup bu da kısaca bir tam gün yapmaktadır. Bir gün boyunca yolda olmak insanları ciddi manada yorduğu için insanlar otobüs yolculuğunu son çare olarak tercih etmektedir. Yani mecbur kalmayan herkes uçaklara yönelmektedir.

Hakkari ile Edirne arasında doğrudan ve aktarmalı uçuşlar yapılmakta olup bunların tamamı Türk Hava Yolları tarafından gerçekleştirilmektedir. İki şehrin birbirine olan kuş uçuşu uzaklığı yaklaşık 1.500 km olup bu mesafe Avrupa’daki birçok ülkenin birbirine olan uzaklığından bile daha fazladır. Bundan dolayı da uçakla yapılan seferler insanlara çok ciddi bir kolaylık sağlamakta ve onları çok daha kısa bir sürede Edirne ya da Hakkari’ye ulaştırmaktadır. Türk Hava Yolları tarafından her gün doğrudan seferler yapılırken aktarmalı uçuşların sayısı ise günlere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bazı zamanlarda 6 adet aktarmalı yolculuk seçeneği bulunurken bazı günlerde ise sadece 3 tane bulunabilmektedir.

Türk Hava Yolları tarafından her gün saat 11:05’te sefer düzenlenmekte olup bunlar Edirne’den Hakkari’ye yapılmaktadır. Yolculuğun toplam süresi 2 saat 25 dakika sürerken bilet fiyatları ise 192 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Aktarmalı olarak yapılan uçuşlarda ise ciddi bekleme süreleri olabildiğinden insanlar tarafından çok fazla tercih edilmemektedir. Bazen Ankara üzerinden bazen ise İstanbul üzerinden aktarmalar yapılmakta olup aktarmanın süresi ise 40 dakikadan başlayarak 5 saate kadar çıkabilmektedir. İnsanların bu tür bir uçuş tercih etmesi durumunda yolculuk en az 3 saat 40 dakika sürmektedir. Aradaki bekleme süresine bağlı olarak çok daha yüksek olsa da o tür yolculuklar tercih edilmemekte ve uygun olanları beklenmektedir. Uçak biletleri ise ortalama 244 TL’dir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir