Esenboğa Havalimanına hızlıca nasıl gidilir

Eğer uçuş saatinize çok az bir zaman kaldıysa Esenboğa havalimanına hızlıca gitme seçenekleri arasında hangi yollar kullanılıp nasıl gidilir detaylı olarak bilgilendiriyoruz. Anadolu Jet Ankara iline sürekli olarak birçok ilden uçuşlar düzenlemektedir. Bu yüzden Ankara havalimanı İstanbul Sabiha Gökçen’nin hemen ardından en çok kullanılan havalimanları arasında başı çekmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanına ulaşım ise birçok ilden oldukça kolay olmaktadır.

Bilmeyen yolcularımız için sizlere bazı havalimanı ulaşım yollarından bahsedeceğiz. Havaş tarafından düzenlenen servisle birlikte her inen uçak için havalimanı servisi bulunmaktadır. Havalimanından çıkış yaptığınızda hemen Havaş servislerini görebileceksiniz.

Aşti otogarından da havalimanına her saat servis bulabilirsiniz. Aşti otogarından geliş katı 154-155 No’lu peronu kullanmanız uygun olacaktır. Otobüsün güzergahları ise, Esenboğa Havalimanı, Özal Bulvarı, Pursaklar, Çevreyolu, Batıkent Kavşağı, 75.Yıl Hipodromu, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Şaşmaz Kavşağı, Şaşmaz Bulvarı, Sakıp Sabancı Bulvarı, AŞTİ üzerinden yolcu alıp indirme yapabilmektedir. Uçaktan indikten sonra, servisinize binerken özellikle de ineceğiniz durağı karşı tarafa bildirmeniz önemli olacaktır. Böylelikle sizlere daha iyi hizmet vereceklerdir.

Yolculuk süresi tahminen 50 dakika olmaktadır. Trafik yoğunluğu ve hava koşullarına göre de bu süre değişiklik arz edebilir. Havalimanından şehir merkezine kişi başı ücret 11 TL olmaktadır.

Bu imkanların yanı sıra kişisel olarak taksileri kullanabilirsiniz. Taksiler 7 gün 24 saat sizlere hizmet vermek için çalışmaktadırlar. Taksiyle ulaşım diğer ulaşım yoluna göre daha hızlı olmaktadır.

Bunun yanı sıra otobüsler de çalışmaktadır. Belkoair otobüsleri sürekli olarak sizlere hizmet vermektedir. Belkoair Otobüsleri Sefer Sıklıkları; Sabah 05:00’den Gece 24:00’e kadar her 30 dakikada bir, Gece 24:00’ten Sabah 05:00’e kadar her 60 dakikada bir seferler bulunmaktadır. Bu seferleri kullanarak rahatlıkla istediğiniz yere ulaşım yapabilirsiniz.

Ayrıca Belkoair otobüslerini, polisler, gaziler, şehit ailesi ve yakınları, sarı basın kartı olanlar ve engelli vatandaşlarımız ücretsiz bir şekilde kullanabilmektedirler. Daha detaylı bilgi almak için 4449312 numaralı telefonu arayarak Belkoair çalışanları ile görüşebilirsiniz.

Ankara havalimanına gördüğünüz gibi sürekli olarak otobüs seferleri ve servisleri bulunmaktadır. Uzun uzun yollarda uğraşmaktan sıkıldıysanız, otobüslerin konforsuzluğundan bunaldıysanız sizler de Anadolu Jet’i tercih ederek, gideceğiniz yere sorun yaşamadan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir