Eskişehir Anadolu Havalimanına Yol Tarifi

Gazi Paşa Mahallesi Muttalip Yolu İki Eylül Kampüsü Tepebaşı adresinde sivil havacılık alanında hizmet veren Eskişehir Anadolu Havalimanına gitmek için adres üzerinden alınacak yol tarifi ulaşımı oldukça kolaylaştıracaktır. Şehir merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta bulunana Eskişehir Anadolu Havalimanına otobüs, tramvay, araç kiralama ve ticari taksiler olmak üzere farklı vasıtalar aracılığı ile yol tarifi alınarak ulaşım sağlanabilir. Şehir merkezinden Yunus Emre Caddesi yönünden Kutlu Sokak konumuna doğru kuzey yönünde 1 kilometre ilerlenir. Hasan Polatkan Caddesi yönünde 0,6 kilometre gidildikten sonra Gazi Yakup Satar Caddesi yönünde 1,7 kilometre devam edilip 1 döner kavşaktan geçilir. Döner kavşaktan Sarıcakaya Caddesi yönündeki 2. Çıkışa girip 2,4 kilometre yol alınır.

Sola dönüldükten sonra 1,7kilometre ilerledikten sonra Anadolu Üniversitesi 2 Eylül Kampusu yönünde sağa dönülerek 0,3 kilometre ilerledikten sonra Anadolu Havalimanı’na varılır. Anadolu Üniversitesi’nin 2 Eylül Kampüsünde bulunan alan üniversitenin Sivil Havacılık Yüksekokulu’na aittir ve sivil uçuşlar yapılmaktadır. İlk olarak İstanbul Atatürk Havalimanı ile karşılıklı yapılan seferler ile hizmete başlayan havaalanın hem iç hatlar terminali hem de dış hatlar terminali bulunmaktadır. İç hatlarda İstanbul, Diyarbakır, Trabzon, Adana, Gaziantep gibi büyük şehirlere uçak seferleri bulunmaktadır. Dış hatlarda ise Nürnberg, Brüksel ve Lyon gibi kentlere uçuşlar yapılmaktadır. Alanın şehir merkezine yakın olması, rahat ve hızlı olmasından dolayı şehre gelecek olanlar havayolunu daha çok tercih etmektedirler.

Yıllık yolcu kapasitesi oldukça yoğun olan havalimanı 4 bin metrekarelik terminal binasında hizmet vermektedir. Alana Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları firmaları uçak seferleri düzenlemektedir. Eskişehir sınırları dahilinde Midas Anıtı, Lületaşı Müzesi ve Porsuk Çayı gibi barındırdığı tarihi ve kültürel güzelliklerden dolayı sevilen ve tercih edilen bir şehirdir. Şehirde bulunan iki üniversiteye geliş ve gidiş yapan öğrenciler de havayolu ulaşımında yoğunluğu artırmaktadır. En yaşanabilir şehirler listesinde bulunan Eskişehir’de gezilecek tarihi yerlerin başında Tarihsel ve Kentsel Sit Alanı olarak kabul edilmiş olan Odunpazarı evleri gelir. Kızılinler Kaplıcası, Frig Evleri, Aşağı ve Yukarı Ilıcalar, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Müzesi ve Eti Arkeoloji Müzesi şehirdeki görülmesi gereken yerler arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir