Gaziantep Havalimanı Oğuzeli ilçesinde

Bir çok çeşitli nedenlerden dolayı Gaziantep yolculukları sizleri beklerken Gaziantep Havalimanına indikten sonra Oğuzeli ilçesinden nerelere hangi seçeneklerle yolculuk yapabilirsiniz. Düzenlenen seferlerde de havaalanı ulaşımı oldukça kolay olmaktadır. Şimdi sizler için Gaziantep havalimanına nasıl ulaşım yapabileceğinizi birer göz atalım.

Gaziantep havalimanından gideceğiniz yere göre Havaş servisleri bulunmaktadır. Gaziantep Lisesi, Üniversitesi, Nizip, Kilis, Otogar gibi çeşitli durakları bulunmaktadır. Havaş’ın yanı sıra belediye otobüslerini de havalimanına ulaşmak için kullanabilirsiniz. Gelin sizlerle birlikte havalimanına hangi yollardan ulaşabileceğinizi ve ne kadar ücret ödemeniz gerektiğine bakalım.

Öncelikle havalimanında indiğinizde hangi yöne gideceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Gaziantep şehir merkezine ulaşmak istiyorsanız, Havaş servislerini kullanabilirsiniz. Gece yarısı genellikle saatte 1 olan servisler gün içerisinde de farklı saatlerde bulabilirsiniz. Havalimanından çıktıktan sonra da servisleri görmeniz mümkün olacaktır. Şehir merkezine ulaşım yaklaşık olarak 35 dakika sürmektedir. Bu süre bazı trafik yoğunluğuna göre de değişebilmektedir. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için 8 TL ödemeniz yeterli olacaktır.

Bunun yanı sıra şehir merkezine ulaşımda kullanabileceğiniz alternatif yöntem belediye otobüsü olmaktadır. Belediye otobüsü olarak B39 numaralı otobüsü kullanıp, şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Eğer havalimanından Gaziantep havalimanına ulaşım sağlamak istiyorsanız yine Havaş otobüslerini kullanabilirsiniz. Otogar üzerinden de havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Otogar Terminalinde petrol ofisinin önünden kalkan araçlar, Gazimuhtar Havaş ofisinden yolcu alarak direkt olarak havalimanına hareket etmektedirler. Geceleri saat başı hareket eden bu otobüslerin gün içerisinde saatlerinde farklılıklar görülebilir. Gaziantep havalimanından otobüs terminaline giden bu servislerin yaklaşık olarak yolculuk süresi 60 dakika olmaktadır. Bu süre bazı şartlar altında değişiklik gösterebilir. Gaziantep havalimanından otogara gitmek istiyorsanız 8 TL ücret ödemeniz gerekmektedir.

Gaziantep Lisesi, Üniversite ve Karataş yönüne gitmek isteyen kişiler de yine ayrı bir Havaş servisine binebilirler. Bu yönden havalimanına gelmek isteyen yolcular ise Gaziantep Lisesi arkasından kalkan otobüslere binebilirler. Yaklaşık olarak otobüsün yolculuk süresi 60 dakika olmaktadır ve ücreti de 8 TL’dir.

Gaziantep Havalimanı üzerinden Nizip ilçesine gitmek isteyenlerde yine Havaş otobüslerini kullanabilirler. Yolculuk süresi 60 dakika olmakta ve bilet fiyatı da 15 TL olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir