Gökçeada Tur Paketleri ve Gün Batımı

Ülkemizin çok kıymetli turistik alanlarından olan Gökçeadayı Gökçeada yapan gün batımı manzaralarıdır ki zaten yapılan tur paketleri de bu görsel şöleni izlemeye odaklı olarak gerçekleştirilmektedir. Ülkemizin en batısında bulunan güzel koylara, el değmemiş tabiata, harika manzaralara ve masmavi denize sahip olan Gökçeada seyrine doyum olmayan gün batımı için gerçekleştirilen tur paketleri ile muhakkak ziyaret edilmelidir. Paket olarak yapılan tur programları içerisinde Kaleköy, Rum köyleri, Sualtı Milli Parkı, Zeytinli, Peynir kayalıkları ziyaret edilmektedir. Ege Deniz’inin güzel sularında yüzme keyfini yaşamak, sakızlı muhallebi ve ahtapot yahnisini yemek ve üzerine de dibek kahvesinin tadına bakmak ve adayı yakından tanımak isteyenler mutlaka tur programlarına katılarak Gökçeada’ya gelmelidir.

Lüks otobüsler ve feribotlarla yapılan turlar beş güne kadar uzamaktadır. 1 gece 2 gün sürecek olan tertemiz kumsalları, serin havası, mis gibi suyu, sessiz ve huzurlu akşamlarına doğru izlenebilecek gün batımı ile harika Gökçeada gezisinin programı şöyledir: 1.Gün: Gece 23.15’te İstanbul Kadıköy evlendirme dairesinin önünden başlayan yolculuk sabah Kabatepe iskelesinden devam etmektedir. İlk feribot ile geçilen adada ilk olarak adanın en güzel plajı olarak bilinen Aydıncık Plajına gidilir. Plajdan sonra şifalı çamuru ile banyo yapmak için Tuz Gölü’ne gidilir. Tuz Gölü’nden sonra ülkemizin en büyük köyü olan ve içinde sineması ve iki kilisesi bulunan Dereköy ve koruma altında bulunan Tepeköy olmak üzere iki Rum köyü gezilir.

2.Gün: Gece otelde konakladıktan sonra odalar boşaltılıp ada gezisine geçilir. İlk olarak Bademli Köyü gezildikten sonra adanın merkezindeki alışveriş mekanlarında küçük bir mola verilir. Alışverişten sonra en keyifli köşelerinden biri olarak nitelendirilebilecek olan Kaleköy ve sonrasında Zeytinli Köy gezilir. Zeytinli Köy’de bulunan ve çok meşhur olan Madam’ın dibek kahvesinden içilip, tadı damaklarda kalan sakızlı muhallebisinden yenilebilir. Köy gezilerinden sonra duş ve kabin gibi olanakların bulunduğu Kuzulimanı Plajına gidilir. Feribot saatine kadar istenildiği kadar yüzme fırsatının verildiği bu serbest zamandan sonra iskeleye giderek feribota götürecek araca binilir. Öğleden sonra hareket eden ilk feribot ile dönüş yoluna geçilir. İstanbul’a varış saati genellikle gece vakitleri olmaktadır. Misafirler alındıkları noktalara bırakılarak güzel bir Gökçeada turu bitirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir