GÜMTOB ve Anadolu Jet önemli iş birliği imzaladı

Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Kısaltılmışı GÜMTOB ile Anadolu Jet arasında imzalanan anlaşma doğrultusunda konaklama sektörüne pozitif yönde etki edecek önemli bir iş birliği gerçekleştirilmiştir. Anlaşma çerçevesinde 20 Kasım 2017 ile 28 Şubat 2018 tarihleri arasında Bursa kentine Anadolu Jet firması ile gerçekleştirilecek seferlerde Almira Hotel, Adranos Hotel, Mercure Hotel ve Adapalas Hotel gibi tesislerde geçerli olmak kaydıyla kampanya sağlanmaktadır. Kampanya dahilinde belirtilen hotellerdeki yoğunluk ve müsaitlik durumuna bağlı olmak kaydıyla 2 gece ve daha fazla sürede konaklayan müşteriler 1 gece ücretsiz olarak konaklama fırsatı elde etmiş olacaklardır. Kampanya fırsatını yakalamak ve keyifli bir uçuş hizmetinin ardından lüks hotellerde cazip seçeneklerle konaklamak isteyen yolcuların anlaşmalı hotellere başvurmak suretiyle biniş kartlarını göstermeleri yeterli olmaktadır.

İki önemli kuruluşun gerçekleştirdiği bu önemli iş birliği ve organizasyon sayesinde gerek Anadolu Jet firmasının ülke içi havayolu taşımacılığındaki müşteri potansiyeli ve kar marjını artırmak hedeflenmiştir. Ayrıca bu anlaşmanın bir başka getirisi olarak Bursa ilindeki Cumalıkızık, Ulu Cami, Kapalı Çarşı gibi turistik noktalara gelen turistlerin daha keyifli ve cazip fiyatlar ile tatillerini gerçekleştirebilmesi istenmiştir. Tekstil ve otomotiv sektörüyle ön plana çıkan Bursa sanayi sektörü ile ticaret sektörüne yönelik yapılan iş seyahatlerinde müşterilerin anlaşmalı hotellerde ayrıcalıklı bir şekilde konaklaması sağlanmak istenmiştir. Bahsedilen hotellerde artan müşteri kitlesi sayesinde bu otellerin kar marjında ve gelişiminde büyüme sağlanacak ve dolaylı olarak bu pozitif gelişmeler istihdama da artı yönde etki edecektir.

GÜMTOB ve Anadolu Jet iş birliğini geliştirme amacıyla imzalanan bu anlaşmanın sonuçları analiz edilerek yakın dönemde ve gelecek dönemdeki rakamlara bağlı olarak Bursa kentinde ya da ülkenin diğer bölgelerinde benzer ya da farklı niteliklerde iş birliği anlaşmalarının sağlanmasının yolu açılmış olacaktır. Bu tarz gelişmeler alternatif ulaşım sektörünün gelişimi ve havayolu ulaşımının alternatif olmaktan çıkıp öncelikli tercih haline gelmesini, ülke içi konaklama ve kültür turizminin pozitif yönde gelişimine katkı sağlamış olacaktır. Böylece hem konaklama, hem turizm hem de ulaşım sektörü gibi hizmet kollarındaki büyümelerin de istihdam rakamlarını artırması ve işsizliğin azalması yönünde olumlu bir adım atılması mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir