Günübirlik Selanik, Kavala, İskeçe otobüs turu

Yunanistan Türkiye’den çok uzağa gitmek istemeyen kişiler tarafından tatil için tercih sebebi olabilecek güzel ve şirin ülkeler arasında bulunur. Türkiye’den Yunanistan’a otobüsle İzmir’den kısa bir zaman içinde ulaşım yapılabilir. İzmir’den Yunanistan’a geçerken yol üzerinde doğanın güzellikleri ile buluşma şansı yakalayabilirsiniz. Günübirlik kısa bir tur programına katılmak isteyen kişiler tercihlerini Selanik, Kavala ve İskeçe turlarından yana yapabilirler. Konaklama yapmak istemeyenler yaklaşık 49 Euro’ya ufak bir gezi satın alarak tercihlerini Yunanistan’dan yana kullanabilirler. Tarih ve doğayı güzel bir şekilde harmanlama yapmış olan Yunanistan’ın şehirlerine yapılacak olan panoramik gezi turları ile rahatlama sağlayabilirsiniz. İzmir’den Yunanistan’a yapılacak olan günübirlik turlar lüks otobüsler vasıtasıyla yapılmaktadır.

Günübirlik yapılan Yunanistan turları katılmak isteyen kişiler için tahmini tur programından bahsedeceğiz. Sabah erken saatlerde İstanbul’dan veya İzmir’den özel lüks otobüsler vasıtasıyla Tekirdağ İpsala sınır kapısına doğru yola çıkılır. Bu yolculuk İstanbul’dan yapılıyorsa yaklaşık 3 buçuk saat sürecek olan yolun sonrasında İpsala sınır kapısında pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Yunanistan’a geçiş yapılarak Kavala yolu üzerinden Selanik’e doğru yola çıkılır. Selanik’e varıldıktan sonra panoramik şehir turu başlayarak Osmanlı ve Bizans eserleri görülecektir. Şehir turu sırasında Beyaz Kule, Selanik Kalesi, kordon, Döner Kule ve Atatürk Evi ziyaret edilecektir. Çeşitli kiliselerde misafirlerin ziyaret edeceği mekanlar arasında bulunur. Gezinin sonrasında otobüslere binerek eri dönülür ve İskeç’e varılır.

İskeç panoramik şehir turunun sonrasında Kavala’ya doğru yola çıkılır. Kavala’da ufak bir alışveriş imkanı bulabilirsiniz. Yunanistan’ın lezzetli kurabiyelerinden olan Kavala kurabiyesi satın alarak Türkiye’ye götürebilirsiniz. Kavala gezisinin sonrasında Türkiye’ye gitmek için İpsala sınır kapısına doğru yola çıkılır. İstanbul veya İzmir varışlı olarak tur son bulur. Günübirlik Selanik Kavala İskeçe otobüs turu yapılırken otobüs içerisinde verilecek olan ikramlar gezi ücretine dahil edilmiştir. Bunun dışındaki yenecek olan yemekler, alınacak olan içecekler tur program ücretine dahil değildir. Bu ücretler size ait olmaktadır. Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmeti alacaksınız. Zorunlu seyahat sigortası ücretleri tur ücretlerine dahildir. Günübirlik turunuz boyunca yapmış olduğunuz otobüs yolculuklarının ücretleri de tur programı ücreti arasında dahildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir