Harika denizi olan Hawaii güzellikleri

Honolulu buranın en büyük kentidir çünkü Hawaii’ye bağlı olan başkenttir, buraya bağlı olan bir ada turizmi vardır ve nüfusu 1,3 milyondur. Hawaii, ABD’nin eyaletidir ve Ankara’dan 3700 km uzakta olan bir şehirdir. Denize yakın mekânı ile burası yeni evlenmiş olan çiftlerin çok tercih ettiği bir yerdir. Bembeyaz plajlar ve leziz yemekleri olan bu adada güzel bir tatil geçirebileceğiniz her şey burada vardır. Bu yüzden Honolulu balayı için gidilebilecek olan yerlerden biridir.

Hawaii’nin En Güzel Yeri Neresidir ve Nerelere Gidilmelidir?

Denize girmenin en iyi tadını çıkarabileceğiniz yer olarak ise sıcaklığın ortalama 25 derece olduğu meşhur Maui Adası’dır. Hawaii’de görülmeye değer olan birçok müze vardır ve bunlar ise Hawaii’de Bishop Müzesi, Volcana sanat merkezi, Natural History Müzesi, Hanada bulunan kültür merkezi ve müzesi, Pasific Tsunami Müzesi ve Kaua Müzesi olarak öne çıkmaktadır. Hem denize gireyim hem de gezip alışveriş yapayım diyor iseniz Honolulu’nun en ünlü plajı Waikiki plajına gidebilirsiniz ve buradaki güzel restoranlar da yemek yiyebilirsiniz. Bölgenin tüm bitkilerini görebileceğiniz bir yer vardır burası ise Foster Botanik Bahçesi’dir. Burayı yüksek bir yerden izlemek istiyorsanız Ünlü Diamond Tepesin’de Waikiki Körfez ve Plajını 232 m yüksekten gören bu tepeye gitmelisiniz. Eski parklarıyla ve gül bahçeleriyle ünlü olan yer ise Kapiolani Parkı’dır. Burası halk konserleri ve yöresel danslar sergilenen bir yerdir.

Değişik Bir Yer Olan Burada Kültür Nasıldır ve İnsanlar Burada Nasıl Eğlenirler?

Bu şehirde rengârenk bir gece hayatı vardır. Buradaki eğlenceler sabahın ilk ışıklarına kadar sürmektedir. Geceleri bir başka olan yer ise Waikiki’nin odak noktası olan Kalakaua Caddesi’dir. Hawaii gecelerini etkileyen başka bir unsur ise Salsa Dansıdır. Bu dans ise Küba’da doğan bir dans türüdür.

Peki İnsanlar Burada Ne Yer Ne içerler?

Her şehrin kendine özgü yemek kültürü olduğu gibi Hawaii’nin de kendine özgü yemek kültürü vardır. Hawaii mutfağında bir iz bırakmış insanlar vardır bunlar ise buraya gelen etnik gruplardan oluşmuştur. Burada çok değişik mutfak kültürleri vardır bunlar ise Çin, Kore, Filipin ve Japon mutfaklarıdır. Her şehrin vazgeçilmez bir yiyeceği olduğu gibi buranında kendine özgü bir yiyeceği vardır bunlar ise ananas, avokado, tatlı patates gibi yiyecekler biz ziyaretçilerin damak tadına uygun olarak hazırlanmıştır. Denize yakın bir şehir olduğu için bu şehirde balık gibi deniz ürünleri meyve sebze ürünlerinden daha ucuzdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir