Hatay Havalimanına nasıl gidilir

Hatay Havalimanı yurt içi ve yurtdışına gitmek isteyen kişiler tarafından ulaşımının kolay olması sebebiyle sıklıkla kullanılan ulaşım mekanlarından biridir. Havaalanı terminaline gitmek için kullanacağınız Havaş otobüslerinde yer bulamama sorunuyla karşılaşmamak için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Uçuş saatinizden önce rezervasyon yaptıracaksanız 2 saat önceden Havaş otobüslerine rezervasyon yaptırmanız gerekir. Uçuş terminaline ulaşmak için Havaş otobüslerini kullanacaksanız sabah saatlerinde 1 buçuk saatte bir, öğleden sonra 1 saat 45 dakikada bir giden servisleri kullanabilirsiniz. Uçuş terminaline gitmek isteyenler Havaş otobüslerine binmek için Gündüz Caddesi, Atatürk Parkı Köşesi veya Durmuş Debbeoğlu Camisi Karşısı’na gidebilirsiniz. Bu şekilde kolaylıkla havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaş seferleri her uçuşlar için düzenli şekilde yolcu taşımacılığına hazırdır. Her uçuş için bu otobüsler tercih edilerek havalimanına gidilebilir. İnen uçakların yolcuları Hatay şehir merkezine gitmek istiyorlarsa 25 dakika sonra kalkacak olan bu otobüslere binebilirler. Uçuş için terminale ulaşmanın yolunu Havaş otobüslerinde bulmuşsanız 10 lira ödeyeceksiniz. Terminale yaklaşık olarka yarım saat sonra ulaşım sağlayacaksınız. Gündüz Caddesi üzerinden havalimanına gitmek isteyen kişiler Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü’nün karşısında bulunan Antakya – İskenderun karayoluna geçiş yapabilirler. Buradan havalimanına ulaşım daha kolay olacaktır. Havalimanına şehrin her bölgesinden kolaylıkla gidebilmeniz için her saatte taksi bulmanız mümkündür. Terminale inen yolcular da aynı şekilde hizmet veren taksiler sayesinde şehir merkezine ulaşım yapabilirler. Her saatte havaalanında taksi bulmak kolaydır.

Paşaköy Mahallesi’nde bulunan Hatay Havalimanı, Havalimanı Caddesi üzerinde yer alır. Havalimanı Caddesi 1/1 Hatay. İskenderun ilçesine yaklaşık olarak 45 kilometre uzaklıkta yer alır. Antakya ilçesine de yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta yer alır. İskenderun veya Antakya’dan havalimanına ulaşmak isteyenler en fazla 1 saat sonra ulaşım sağlamış olacaklardır. 9 Aralık 2007 yılında hizmete açılmış olan terminal binasına gidecek olan kişiler belediye veya özel araçları kullanarak terminale kolay ulaşım yapacaklardır. İç hatlar ve dış hatlar terminallerine gitmek isteyen yolcular her iki terminale de kolay ulaşım yapacaklardır. İnen yolcular kolay ulaşım yapmak için özel araç kiralamak için terminallerin içerisinde bulunan bürolarla görüşerek kiralık araç hizmetlerini alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir