Hatay Kars Uçak bileti satışları

Hatay ile Kars arasında yolculuk yapmak isteyenlerin alternatifleri arasında uçak yolculuğu da bulunmakta olup bunun için bilet alınabilecek farklı seçenekler bulunmaktadır. Ülkemizin en güneyinden bulunan Hatay ile kuzey doğusunda bulunan Kars arasındaki mesafe dikkate alındığından uçak yolculuğu yapmanın çok daha mantıklı olduğu görülmektedir. Çünkü iki kentin birbirine olan uzaklığı ortalama bir otobüs 12 saat sürmektedir. Kara yolu ile 1.000 km gidilmesi gerekmekte ve bu da oldukça yorucu olmaktadır. Bundan dolayı da insanlar çok daha kısa sürecek olan seçeneklere yönelmektedir. Bunların başında ise yukarıda da belirtildiği gibi uçaklarla yapılan yolculuklar gelmektedir. Kars ve Hatay’da havalimanı bulunması sayesinde de bu seyahat mümkün olmaktadır.

Kars ile Hatay’ın birbirine olan mesafesi ve bu konudaki talep uçak seferlerinin nasıl olacağını da etkilemektedir. Talebin az olması sebebiyle şu aşamada doğrudan uçuşlar yapılamazken ileride talebin şimdikine göre daha da artması durumunda direkt yolculuk edebilme imkanı olacağı yetkililer tarafından ifade edilmektedir. İnsanların şuandaki tek tercihler aktarmalı seferler olup bunların tamamı da Türk Hava Yollar ve Pegasus tarafından gerçekleştirilmektedir. İnsanlar söz konusu iki firma sayesinde yolculuklarını çok daha kısa sürede tamamlarken özellikle Pegasus tarafından yapılan bazı seferlerdeki bekleme süreleri çok fazla olduğundan insanların büyük kısmı tarafından tercih edilmemekte ve bilet alımı yapılmamaktadır.

Türk Hava Yolları tarafından yapılan uçuşlar Ankara üzerinden yapılmakta olup bekleme süreleri farklılık göstermektedir. Söz konusu seferlerin bir kısmında 8 saat beklenmekte ve toplam seyahat 11 saat sürmektedir. Biletler ise sadece 154 TL olmasına rağmen insanların çok büyük bir bölümü tarafından tercih edilmemektedir. Bir başkası ise saat 6:15’te başlamakta ve 10:30’da sona ermektedir. Beklenilen toplam zaman 1 saat 25 dakika olup bilet fiyatları ise 154 TL’den başlamaktadır. Yolcular tarafından en fazla tercih edilen sefer bu olup bu sefere ait biletlerin satışı diğerlerine göre çok daha fazla olmakta ve özellikle promosyonlu biletler kısa sürede tükenmektedir. Söz konusu biletleri acentelerden ya da internet üzerinden almak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir