Iğdır Anadolujet Uçak Bileti Ara

Ülkemizin en uzak noktalarından bir tanesi olan Iğdır içerisine gitmek isteyen kişiler için Anadolujet tarafından yapılan seferlere ait uçak bileti çok yoğun ilgi görmekte ve firma ara ara farklı kampanyalar ile bu ilgiyi daha da artırmaktadır. Ülkemizin en doğusunda yer alan Iğdır’a gitmek için farklı seçenekler bulunurken bunlar arasından en hızlı olan seçenek uçaklardır. Yurtiçinde farklı noktalara yaptığı seferler ile dikkatleri üzerine çeken Anadolujet yolcuları buraya taşımakta ve böylece önemli bir ihtiyacı gidermiş olmaktadır. Özellikle Ankara ve İstanbul gibi kentlerden yapılan direkt seferler çok ciddi bir kolaylık sağlarken diğer Anadolu kentlerinden ise aktarmalı uçuşlar yapılmaktadır.

Iğdır’a gitmek isteyen kişiler için Ankara’dan haftanın her günü uçak kaldırılmaktadır. Günde bir defa yapılan uçuşlar öğle saatlerinde gerçekleşirken seyahatin toplam süresi ise 1 saat 40 dakika olmaktadır. Biletler için ödenmesi gereken ücret 161 TL’den başlarken dönemsel olarak bu rakam değişkenlik gösterebilir. İstanbul’dan da benzer uçuşlar yapılmakta olup buradan seyahat etmek isteyen kişilerin ödemesi gereken ücret ise 280 TL civarındadır. Bahsedilen ücretler özellikle yapılan kampanyalar sayesinde çok daha düşük seviyelere gelebilmektedir. İstanbul’dan yapılan seyahatlerin toplam süresi ise 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Anadolu’nun en doğusunda yer alan ve giriş kapılarından bir tanesi olma özelliğini taşıyan Iğdır bölgenin diğer şehirlerine nazaran daha ılık bir havaya sahiptir. Bu durum burada farklı tarım ürünlerinin yetişmesini de uygun hale getirmektedir. Tarih boyunca burada farklı medeniyetler hüküm sürmüş ve buraya çok sayıda eser bırakmışlardır. Söz konusu eserlerin başında Karakale Harabesi gelir. Urartular zamanında inşa edilen bu kale şehrin savunması için çok büyük öneme sahip olmuş ve daha sonraki devletler tarafından da kullanılmıştır. Farklı nedenlerden dolayı günümüze önemli bir kısmı gelemese de kalan kısmı tarih severler için çok büyük öneme sahiptir. Şehir içerisinde ziyaret edilecek ilginç noktalar da bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi meteor çukurudur. 1892 yılında bir gök taşı tarafından oluşturulan bu çukur, boyut itibariyle dünyadaki ikinci büyük çukur olma özelliğine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir