İstanbul kalkışlı Helsinki uçak biletleri

İş ya da tatil amacı ile bu yaz rotanızı İstanbul gibi bir metropolden Finlandiya gibi kahvesi ile ünlü şehirlerinden biri olan Helsinki ya da diğer lokasyonlarına çevirmeyi düşünüyorsanız uçak biletlerini araştırmanın şimdi tam zamanı. Üstelik her zaman için uygun fiyata Helsinki’ye uçma şansınız da var. Fakat siz yine de kampanyaları takip edin ve fırsatları kaçırmayın.

Düzenli, huzurlu, sessiz, medeni ve ileri… Helsinky’yi anlatmak için işte en güzel beş sıfat. Trafik çilesi yok. Sıra bekleyeceğiniz bir durum kolay kolay denk gelmiyor ve en önemlisi de İstanbul’daki kaos halinde süren aceleci yaşam tarzı bu şehirde sadece olağanüstü durumlarda mevcut. Bu yüzden de gidilesi yerlerden bir tanesi de Helsinki’dir. Fotoğraf çekimine ilginiz varsa o beyaz geceler sizler için fazlasıyla romantik bir hal alabilir. Dahası orada birçok kahve çeşidi bulabilir ve geri dönüşte yanınıza biraz almak isteyebilirsiniz. Ancak coğrafi konumunu göz önüne aldığınızda uyum sağlamanız biraz uzun sürebilir. Çünkü bizde gece 23:00 suları zifiri karanlık olurken, onlarda bu saat bir öğleden sonrası saati havasında geçiyor. Bir saat sonra kararmaya başlayan havaya rağmen yaklaşık olarak 4 saat sonra da tekrar güneş doğuyor. Havası da Türkiye havasına göre biraz daha soğuk. Buna rağmen 15 – 16 derecelerde onlar bikini ile dolaşırken bizler, haliyle alışkın değiliz, ince bir mont ya da hırka arayışına girebiliyoruz. Tüm bunlara dikkat ederseniz Helsinki geziniz sizler için çok daha hoş geçecektir.

Bir zamanlar İsveç’e bağlı olan Finlandiya’da eğitim dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden biri sayılıyor. Bu yüzden de gelişmişlik düzeyleri bize göre oldukça fazla. Hatta bir dereceye kadar eğitim de devlet tarafından karşılanıyor ve bu sebeple de ailelerin üzerinden çocuğun yükü bir anlamda alınmış oluyor. Çocuklar sınav stresi çekmek yerine yetenekleri ve kapasiteleri ölçüsünde değerlendiriliyorlar. Bunun doğal bir sonucu olarak da fazlasıyla medeni ve ileriler. Üstelik orada internet de ücretsiz olarak kullanılabiliniyor. Hadi o halde, bavullarınızı toplayıp doğru Helsinki’ye… Tabi dönüşte sizi bekleyen sevdiklerinizi de unutmayın. Bol bol hediye ve anı getirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir