İstanbul Kalkışlı Prag, Viyana, Budapeşte Turları 7 Gece

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı olarak düzenlenen ve Prag, Viyana, Budapeşte kentleri ziyaret edilen Orta Avrupa turları 7 gece 8 gün konseptli olarak gerçekleştirilmektedir. Turun ilk günü kalkış noktasında saat 07.00 itibariyle buluşma sağlanmakta ve bagaj kontrolü, güvenlik işlemleri gibi süreçlerin ardından saat 10.10 uçağıyla önce Viyana kentine ulaşım sağlanmakta ve buradan Budapeşte kentine geçilmektedir. Osmanlı Devleti hakimiyeti altında 150 yıl kalan bölgede Kahramanlar Meydanı, Opera ve Sinagog Binaları, Gellert Tepesi gibi rotalar ziyaret edilmektedir. İlk gün dileyen konuklar için ekstra bedel ödemek kaydıyla Bratislava turu gerçekleştirilecektir. Slovakya ülkesinin başkenti Bratislava bölgesinde Bratislava Kalesi, Parlamento Binası gibi noktalara uğranılacaktır.

İlk gün sonrası otele yerleşme sağlanmakta ve dinlenme amacıyla konuklara serbest zaman imkanı sunulmaktadır. Gece, dileyen konuklara özel gerçekleştirilecek olan müzikli, içkili ve yemekli bir etkinlik olan Çigan Gecesi aktivitesine 50 Euro ekstra bedel ödemek kaydıyla katılım sağlamak mümkündür. Budapeşte turunun sonraki gününde konuklara bölgeyi kendileri keşfetmeleri adına serbest zaman sağlanmakta, dileyen konuklar için ise 35 Euro tutarı olan Tuna Nehri Tekne Gezisi ve Osmanlı döneminden izlerin bulunduğu bir bölge olan aynı zamanda çeşitli Orta Çağ kalesi ve şatolarının yer aldığı Estergon Vsegrad Turu etkinliği gerçekleştirilecektir. Bu etkinlik için ise konuklardan istenilen bedel 65 Euro’dur.

Etkinliğin sonraki 2 gününde Prag kenti ziyaret edilmekte ve burada bulunan Franz Kafka’nın Evi, Charles Köprüsü, 15.yüzyıldan kalma bir eser olan Astronomik Saat Kulesi gibi tarihi ve kültürel yapıların tanıtımı sağlanmaktadır. Prag rotasında da ekstra olarak gerçekleştirilen turlar bulunmakta olup bunlardan ilki eski kraliyet dönemlerinden kalma bir şehir olan ve içerisinde çeşitli heykel ve resimlerin yer aldığı Aziz Barbora Kilisesi, Cizvit Koleji gibi yapılar bulunmaktadır. Karlovy Vary ve Dresden bölgelerine yapılacak ekstra geziler de diğer seçenekler olarak karşımıza çıkmaktadır. Prag turundan sonra Viyana kentine geçiş sağlanmakta ve Opera Binası ile Hofburg Sarayı gibi yerlerin keşfi sağlanmaktadır. Etkinlik sonunda Viyana kentinden İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına dönüş sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir