İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı üzerinden Anadolu Jet ile neredeyse tüm illere uçuşlar düzenlenmektedir, özellikle konumu neticesiyle İstanbul Sabiha Gökçen oldukça önemli bir havalimanıdır. Her gün onlarca uçuşun yapıldığı bu havalimanına ulaşım ise oldukça kolaydır. Sakarya, Kocaeli, İstanbul gibi yakınındaki illerden daha kolay ulaşıma sahip İstanbul Sabiha Gökçen’i tercih ederek rahat bir şekilde zahmetsiz istediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sabiha Gökçen havalimanına ulaşımı birkaç il gözüyle değerlendirelim. Eğer İstanbul ilinde oturuyorsanız, İstanbul İETT otobüsleriyle havaalanına çok kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sabiha Gökçen havaalanı İstanbul Anadolu yakasında yer almaktadır. Sabiha Gökçen havalimanı Kadıköy’e 40 km, Pendik’e 12 km, Taksim’e ise 50 km uzaklıkta yer almaktadır. İETT’nin düzenlediği bir çok otobüs seferiyle birlikte oldukça kolay bir şekilde havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Sabiha Gökçen havalimanına ulaşım sağlayabileceğiniz bir çok otobüs seferi ise şöyledir;

  • E-3: Bu otobüs 4.Levent üzerinden kolaylıkla havalimanına ulaşımınızı sağlamaktadır.
  • E-9: Bu otobüs hattı ise Bostancı’dan Sabiha Gökçen havalimanına ulaşımınızın sağlar.
  • E-10: Kadıköy’den kalkan E-10 otobüsüyle birlikte kolaylıkla havalimanına ulaşımda bulunabilirsiniz.
  • E-11: E-11 otobüsü de Kadıköy’den kalkan ve Sabiha Gökçen havalimanına sefer düzenleyen otobüstür. E-10 otobüsüne göre daha hızlı hareket eden bu otobüsle birlikte kolaylıkla havalimanın ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • 16-S: Bu otobüste Uzunçayır metrobüs hattı üzerinden havalimanına ulaşımı sağlamaktadır.
  • SG-1: Bu otobüste Kadıköy üzerinden Sabiha Gökçen havalimanına ulaşımınızı sağlar.
  • KM22: Sabiha Gökçen ile Cevizli peronları arasında sefer yapan bu otobüsü de kullanabilirsiniz.
  • SG-2: Bu otobüs Taksim’den Sabiha Gökçen havalimanına gidişinizi sağlamaktadır.
  • 122H: Sabiha Gökçen havalimanı ile yeni şehir 4.levent metro hattı üzerinde sefer yapmaktadır.
  • 132H Pendik YHT: Pendik yüksek hızlı tren hattı ile Sabiha Gökçen havalimanı arasında hizmet veren bu otobüsü de kullanarak kolaylıkla havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bu İETT’lerin yanı sıra HAVAŞ otobüs servislerini de havalimanına ulaşabilmek için kullanabilirsiniz. Sakarya ve Kocaeli illerine ulaşabilmek için Sabiha Gökçen havalimanı çıkışında bu illere ait servisler bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak bu illere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir