İtalya Fransa İspanya Sömestir Tur Paketi

Sömestir dönemindeki uzun tatili değerlendirmek isteyen kişiler tur paketi almak suretiyle Fransa İspanya ve İtalya gibi önemli Avrupa ülkelerinin tamamını aynı zaman diliminde gezebilmektedir. İtalya Fransa İspanya Sömestir tur paketi incelendiğinde oldukça kapsamlı bir tatil olduğu görülmekte ve insanlar söz konusu turlar sayesinde çok özel deneyimler yaşamaktadır. Dünyanın en önemli kıtalarından birisi olan Avrupa içerisinde çok sayıda tarihi ve turistik nokta bulunmakta olup söz konusu yerlerin çoğunluğu tur paketi kapsamında gezilecek ülkelerde yer almaktadır. Kişiler, paketi satın almak için yaptığı ödemenin dışında farklı bir şey için ödeme yapmamaktadır. Fakat söz konusu ülkelerden hediyelik eşya alınması, ekstra mini turlara katılması durumda ödeme yapmak zorundadır.

İstanbul’dan uçak ile başlayan yolculuğu ilk durağı Çizme lakabıyla da bilinen İtalya’dır. İtalya’nın içerisinde bulunan Milano, Cenova gibi kentler bu gezi kapsamında ziyaret edilmektedir. Milano, dünya modasının başkenti olarak kabul edilmekte ve içerisinde çok sayıda dünyaca ünlü mağaza bulunmaktadır. Burası gezildikten hemen sonra aynı gün içinde Cenova’ya geçiş yapılmaktadır. Cenova, ülkenin en güzel kentlerinden bir tanesidir ve denize yakın bir konumda olduğundan dolayı farklı güzelliklere sahiptir. Garibaldi Caddesi, şehrin en işlek noktalarından birisi olup kişiler buradan hediyelik eşyalar alarak, bir anlamda anılar ile şehirden ayrılırlar. Cenova’nın doğal güzellikler ve tarihi zenginlikleri, insanların çok büyük ilgisini çekmektedir.

İtalya’dan sonra Fransa’ya geçiş yapılmakta ve öncelikle Nice kenti gezilmektedir. Nice içerisinde yapılan panoramik şehir turunun hemen ardından 200 km uzaklıkta bulunan Marsilya’ya gidilmektedir. Nihayetinde burası da detaylı olarak ziyaret edilmektedir. Marsilya içerisinde Notre Dame De La Gadre Bazilikası bulunmakta ve burası yıl için yüzbinlerce turisti ağırlamaktadır. Bunun haricindeki yerler gezildikten sonra 500 km uzaklıkta bulunan Barselona şehrine geçilmektedir. İspanya’nın en güzel şehirleri arasında bulunan Barselona, Katalan bölgesiyle meşhurdur. Farklı siyasal olayların tarihte yaşandığı bu bölge son olarak bağımsızlık çıkışıyla dikkatleri üzerine toplamıştı. Burası da gezildikten sonra uçak ile İstanbul’a geri dönüş yapılmakta ve böylece tatilciler evlerine tekrardan ulaşmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir