İtalya Roma tatil bölgesi tanıtımı

Avrupa ülkesi İtalya geniş bir yüzeye yayılmış bir açık hava müzesi mahiyetinde olan başkenti Roma, ülkenin kültür, mimari, sanat eserlerini keşfetmeyi sevenlerin en çok tercih ettiği tatil bölgelerinden biridir. Roma tam bir aşk şehri olup tarihi, kültürel gezilecek birçok eseri bulunmaktadır. İspanyol Merdivenleri, Trevi çeşmesi, Pİazza Nanova, Pantheon, Collosseum ve Sarı Giovanni, Roma Forumu, Palation Tepesi, Trastevere Bölgesi, Venedik, Popolo Meydanı, Kutsal Melek Kalesi, Villa Borghese, Santa Maria Maggiore Kilisesi, Aventine, Capitol Tepesi tatil bölgesi olan Roma’nın tarihi ve turistik alanlarındandır. Bocce Della Veritia, Carralla Banyoları, Cestius Piramidi, Circus Maximus, Largo del Torre Argentine, Piazza della Repubblice bu eserlere eklenebilir.

İtalya dünya insanlarının gezmek ve görmek istedikleri ülkeler arasındadır. İtalya’nın başkenti Roma ve Katoliklerin ruhani lideri Papa’nın yaşadığı ve gizemli yapısıyla dikkat çeken kültür hazinesi olarak değerlendirilen bağımsız devlet Vatikan da bu ülkede bulunmaktadır. Bu güzel ülke yedi farklı tepe üzerine kurulmuştur. İnsanlık tarihinin en büyük medeniyetlerinin kurulduğu Roma’yı gezmek için en az 2 veya 3 güne ihtiyaç vardır. Adını girişinde bulunan heykellerden alan görkemli yapı Kolezyum Dünyanın yedi harikasından biri seçilmiştir. Roma’ya gidenlerin ilk olarak gezmesi tavsiye edilen eserdir. Kolezyum’un batısında bulunan siyasi, ticari ve kültürel merkezi olarak kullanılmış olan Roma Forum, kentteki canlı hayatın gözlemlenebileceği Nanova meydanı da muhakkak görülmelidir.

İtalya’ya tatil, gezi amaçlı yapılacak ziyaretler için en uygun zaman Nisan ile Ekim ayları arasıdır. Başkentte şehir merkezine ve tarihi yapılara yakın İtalyan mimarisine uygun bir şekilde tasarlanmış oteller kalmak için çok özel yerlerdir. Şehrin her köşe başında en lezzetli İtalyan pizza ve makarnalarını yapan restoran ve cafeler bulunmaktadır. Pizza ve makarnasıyla ünlü ülkenin lezzetleri bu mekanlarda tadılabilir. Moda dünyasının kalbi olan kentte bulunan mağazalardan alışveriş yapılarak gezi tamamlanabilir. Ülkemizden İtalya’ya özellikle başkent Roma’ya ülkemizin hava yolu şirketlerinin gün içerisinde neredeyse her saat başında tarifeli uçak seferleri bulunmaktadır. Uçakla yolculuk 2 saat 40 dakika kadar sürmekte olup oldukça rahat ve konforlu bir yolculuk olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir