İzmir Adnan Menderes Havalimanı Adresi

İzmir havalimanı İstanbul ve Ankara’dan sonra yoğunluk olarak oldukça yoğun havalimanları arasında başı çekmektedir. Anadolu Jet uçakları da sürekli olarak İzmir’e uçuşlar düzenlemektedir. Bulunduğu konumu neticesiyle ve bir çok açıdan İzmir ilimizde oldukça ziyaret edilen şehirler arasında yer almaktadır. Bir çok yolcumuz havalimanına indikten sonra şehir merkezine nasıl ulaşacağını bilmemektedir. Onları daha iyi bilgilendirmek amacıyla sizlere İzmir havalimanında şehir merkezine ve şehir merkezinden İzmir havalimanına nasıl ulaşım sağlayabileceğinizin ayrıntılarını sunacağım.

Öncelikle eşyanız çoksa ve rahatlığınız ön plandaysa araba kiralamanızı öneririm. Bir çok araba kiralama firması sizi havalimanında bekliyor olacak. Ya da uçağınızı tercih ederken bu araba kiralama firmalarına birer göz atmanızı öneririm. Böylelikle size en iyi hizmeti sağlayan firmayı kendiniz seçebilirsiniz.

Araç kiralamak yerine bir başka konforlu ulaşım taksi tutmaktadır. Havalimanın hemen çıkışında bir çok taksi sizleri beklemektedir. 7 gün 24 saat hizmet vermekte olan bu taksilerle sizler de rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.  Dönüş için istiyorsanız, yine taksiyle havalimanına istediğiniz zaman ulaşım sağlayabilirsiniz.

İzmir havalimanına ulaşımda Havaş servis otobüslerini de kullanabilirsiniz. Havaş servis otobüsleri toplamda gidiş dönüşlü olmak üzere bir çok sefer düzenlemektedir. Çeşme yönünden havalimanına ulaşmak istiyorsanız, Çeşme otogarından Havaş servisini seçebilirsiniz. İlk servis 2.30’da olan Havaş servislerinin inen yurt içi uçakları için sürekli olarak servisi bulunmaktadır. Yolculuk süresi ise havalimanından Çeşme’ye toplamda 90 dakika olmaktadır. Bu süre bazı hava şartlarına göre de değişkenlik göstermektedir. Bilet fiyatı ise 26 TL olarak hesaplanmıştır. Detaylı bilgi almak istiyorsanız havalimanında uçağınız indikten sonra Havaş bürosuna uğrayabilirsiniz.

İzmir havalimanından Alsancak, Karşıyaka ve Mavişehir’e düzenli olarak servisler yapılmaktadır. Alsancak’tan ulaşım yaklaşık olarak 30 dakika olurken, Karşıyaka, Mavişehir’den ulaşım hava şartlarına göre 70 dakika olmaktadır. Bilet fiyatı olarak da 11 TL ödeme yapmanız yeterli olacaktır.

İzmir havalimanından Kuşadası, Söke, Manisa gibi bir çok yere de servis düzenlenmektedir. Yine İzmir’in çıkışında bulunan servisleri kullanabilirsiniz. Manisa servis ücreti de 22 TL olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir