İzmir Erzurum Anadolujet Uçak Bileti Bul

Ege Bölgesi şehri İzmir ile Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Erzurum arasında yapılacak seyahat için Anadolujet tarafından çok sayıda sefer düzenlenmekte ve insanlar söz konusu seferlere ait uçak bileti için internet arama motorlarına bilet bul şeklinde ifadeler yazarak biletlere çok daha kısa sürede ulaşmaktadır. Egenin incisi İzmir ile Doğunun incisi Erzurum arasında yapılan yolculuklarda insanların mecburen aktarmalı olan uçuşları tercih etmesi gerekir. Çünkü söz konusu şehirler arasında aktarmasız seferler yapılmamaktadır. Bunun temel nedeni ise talep durumuyla ilgidir. Talebin az olması direkt yerine aktarmalı seçeneklerin oluşmasına neden olmuştur. Bu da daha fazla yolculuk süresi anlamına gelmektedir.

Anadolujet tarafından yapılan seferlerin neredeyse tamamında aktarma merkezi olarak Ankara Esenboğa Havalimanı kullanılır. Uçaklar öncelikle buraya gelir ve daha sonra yolcular bir süre bina içerisinde bekler. Bu bekleme süresi bazen 1 saat olurken bazen ise çok daha fazla olabilir. Söz konusu durum tamamen yapılan planlamaya göre değişir. Daha sonra insanlar diğer uçağa geçerek yolculuklarını tamamlar. Bu yolculuk için ödenmesi gereken bilet fiyatları ise 210 TL’den başlayarak kademeli olarak artar. Ülkemizin en büyük kentlerinden olan İzmir içerisinde gezilecek çok sayıda yer bulunmaktadır. özellikle Kordon denilen ve denizin kenarında yer alan bölge şehre gelen turistlerin ilk duraklarından bir tanesi olarak dikkat çeker. Bir diğer güzellik ise kent meydanında bulunan ve Abdülhamit’in tahta çıkışının 25.yılı için yapılmış olan saat kulesidir. Dört bir tarafından yer alan saatler ve alt tarafta bulunan çeşmeler muhteşem bir görüntü oluşturur.

Doğunun en güzel şehirlerinden olan Erzurum’da yaklaşık olarak 1 milyon insan yaşar. Söz konusu rakam yaz aylarından gelen turistler ile biraz daha artmaktadır. Anadolu’nun en önemli yerlerinden olan Erzurum, tarih boyunca farklı devletlerin hakimiyeti altında kalmış ve buna bağlı olarak buraya çok sayıda eser yapılmıştır. 1265 yılında yapılan ve Selçukluların en önemli eserlerinden olan Çifte Minareli Medrese bunlardan bir tanesidir. Farklı mimari yapısı ile dikkatleri çeken medrese turistlerin ilgisini çekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir