Karadeniz Turunuz Samsun’dan başlasın

Samsun, Orta Karadeniz bölümünde Yeşilırmak ve Kızılırmak deltalarının arasında bulunan verimli bir bölgede yer almaktadır, bilindiği üzere Karadeniz de ayrı bir öneme sahip olan Samsun şehri için Anadolu Jet ile karşılıklı olarak 49.99 TL den başlayan Ankara ve İstanbul dan haftanın 2 günü uçuş seferleri düzenlenmektedir.

Bu güzel yerleri gezip görmek için Anadolu Jetin bu mükemmel kampanyalarından sizde yararlanmak için acele edin.

Samsun’ da Görülecek Yerler

Tarihi olarak en çok milli mücadele döneminde önemli bir yere sahip olan Samsun şehrinin merkezinde, deniz kıyısında bulunan temsili Bandırma Vapurunda ki Atatürk ve Heyetinin ilk adımlarını gösteren balmumu heykelleri bulunmaktadır. Şehre giden herkesin bu tarihi öneme sahip olan heykelleri görmesini öneririz.

Ayrıca Cumhuriyet döneminde önemli bir yere sahip olan bu şehirde gezinize Samsun müzeleriyle başlayabilirsiniz. Kurtuluş Savaşı döneminde mücadelenin başlangıcı olarak kabul edilen Samsun da Samsun Arkeoloji ve Etnografya müzelerini gezerek devam edebilirsiniz.

Doğal güzellikler bakımından ise Samsun tam bir Orta Karadeniz şehridir ve tahmin edersiniz ki birçok doğal güzelliği bulunmaktadır. Eşi ve benzerini bir daha göremeyeceğiniz bu doğal güzelliklerden en önemlisi olarak söyleyebileceğimiz ise Ladik Gölü, Akalan Şelaleri, Kızılırmak Deltası ve Kuş Cenneti görülmeye değer olan yerlerdendir.

Tarihi yapılar arasında en dikkat çeken yerlerinden birisi de Samsun da bulunan camilerdir. Bunlardan en çok ziyaret edilenlerinin isimlerini sizlere sıralayabiliriz;  Samsun Büyük Cami, Göğceli Cami, Sivrikese Cami,  turistlerin en çok ziyaret ettikleri yerlerdir.

Yaz tatilinizi Samsun da geçirmeyi düşünüyor ve denizin keyfini çıkartmak istiyorsanız Geyikkoşan Sahilini, sakin bir ortam ve aynı zamanda şifa bulacağınız bir yer arıyorsanız Hamamyağı Kaplıcası ve Ladik Kaplıcasını tercih edebilirsiniz.

Kış aylarında Samsuna seyahat etmeyi düşünenler için ve kış sporunu yapmayı tercih etmeyi düşünüyorsanız Samsun Ladik Akdağ Kayak Merkezini ve orada ki muhteşem gün batımını izleyip yemek yiyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir