Kharkiv gece kulüpleri nasıldır

Ukrayna kentleri arasında bulunan Kharkiv, gece kulüpleri ile dikkat çekmekte ve bunlar sayesinde insanlara hareketli bir gece yaşatmaktadır. Çok sayıda gece kulübünün yer aldığı şehirde farklı tarzda bulunan gece kulüpleri ile insanların heyecanlı ve eğlenceli dakikalar geçirmesini sağlamaktadır. Şehrin en önemli mekanlarından bir tanesi olan Radmir Club, özellikle turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Şehir merkezine sadece 15 dakika uzakta olan Radmir, şehrin en ünlü mekanlarından birisi olma özelliği taşımaktadır. Club yer altında bulunmakta ve girişte ücret ödeme zorunluluğu bulunmaktadır. Girerken dahi koridorlarda farklı animasyonlar yer almakta olup insanlar burada aradığı tarzda müzikleri rahatlıkla bulabilmektedir. 3 ya da 4 tane farklı odası bulunan kulüpteki fiyatlar ise ülke için normal kabul edilmektedir.

Bolero Club şehirde bulunan bir başka mekan olarak dikkat çekmekte olup Radmir’e nazaran biraz daha küçük olmasına rağmen insanları eğlendirme konusunda ondan geri kalır yanı bulunmamaktadır. Burada da girişte belli bir ücret ödenmesi gerekirken içerideki fiyatların nispeten daha yüksek olduğu söylenebilmektedir. Farklı tarzda müziklerin yer aldığı Bolero’da insanlar kendi zevklerine uygun eğlence bulabilmektedir. Eğlence için buraya giren kişiler gecenin nasıl geçtiğinin farkında olmamakta ve bütün streslerini burada atmaktadırlar. Özel zamanlarda yer bulmanın neredeyse imkansız olduğu Bolero, yılbaşında yoğun ilgi görmektedir. Ayrıca buraya gelen kişilerin giyimlerine daha fazla özen göstermeleri yönetim tarafından istenmekte ve kıyafeti uygun olmayanlar buraya alınmamaktadır.

Kharkiv’de bunların dışında da farklı tarzda olan gece kulüpleri bulunmaktadır. Bazılarına giriş yukarıda da belirtildiği gibi ücretli iken küçük olanlar giriş için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Bunlardan bazılarında gece kulübü ve restoran iç içe olup insanlar akşam yemeklerini yedikten sonra buraya geçerek eğlenebilmektedir. Ayrıca bunun dışında bowling tarzı oyunların oynanabileceği alanlar da bulunmakta ve insanlar burada da farklı bir şekilde eğlenebilmektedir. Kharkiv’deki bazı gece kulüplerinde çok sayıda Türk olabilmekte hatta bunlardan bazılarında da Tarkan, Kenan Doğulu, Gülşen ve Sertap Erener başta olmak üzere Türkçe şarkılar çalınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir