Kıbrıs AnadoluJet Ucuz Uçak Bileti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile ülkemiz arasındaki ilişkilerin iyi olması iki ülke arasında çok sayıda sefer yapılmasına neden olmakta ve bunların önemli bir kısmını gerçekleştiren Anadolujet firması yapmış olduğu farklı kampanyalar ile yolculara ucuz uçak bileti fırsatı sunmaktadır. Kıbrıs’a gitme isteyen kişiler için Anadolujet tarafından Ankara ve İstanbul gibi şehirlerden Ercan Havalimanına uçuşlar yapılmakta ve böylece insanlar buraya çok kısa sürede gitme imkanı bulmaktadır. Anadolujet firması normalde ülke içindeki noktalara uçuşlar yapmasına rağmen yurt dışında sadece Kıbrıs’a seferler yapmaktadır. Bunun en önemli nedeni ise yukarıda bahsettiğimiz durumdur. Kıbrıs adeta ülkemizin bir kenti konumunda bulunmakta ve buna bağlı olarak da söz konusu durum meydana gelmektedir.

İstanbul ve Ankara gibi kentlerden yapılan uçuşlar için firma tarafından istenen bilet ücreti farklılık gösterebilmektedir. Normalde çok uygun fiyatlara yolcu taşıyan firma aynı uygulamayı burada da yapmaktadır. Bazı dönemlerde de farklı kampanyalar yaparak ödenmesi gereken ücretlerin daha da düşük seviyelere gelmesini sağlayan firma ortalama 100 TL’ye yolcu taşımaktadır. Kıbrıs içerisinde yer alan imkanlar insanların buraya gitmesinin temel nedenleri arasında yer almaktadır. Burada bulunan üniversiteye ülkemizden çok sayıdaki kişi gitmekte ve buna bağlı olarak talep artmaktadır. Üniversitenin denkliğinin kabul edilmesi öğrencilerin burayı tercih etmesine neden olmaktadır. Bunun dışında doğal güzellikleri ile insanlara farklı bir tatil fırsatı da sunmaktadır.

Kuzey Kıbrıs Tük Cumhuriyeti sınırları içerisinde kumar oynamanın serbest olması tatil için insanların burayı tercih etmesine neden olmaktadır. Kumar oynamak isteyen kişilerin önemli duraklarından birisi olan Kıbrıs’a yıl içinde birçok ünlü gitmektedir. Bunun dışında ada içerisinde farklı doğal güzellikler de insanların ilgisini çekmektedir. Gavur taşı bunlardan bir tanesidir ve tertemiz suyu ile dikkat çekmektedir. Turistler buraya gelerek denize buradan girmektedir. Bunun dışında ülkenin en ünlü plajlarından bir tanesi olan Nissi Plajı da aynı şekilde ilgi görmektedir. Normalde 1,1 milyon nüfusu bulunan ülke, yaz aylarında çok daha kalabalık olmaktadır Kış mevsiminde ise nispeten daha az turist almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir