Kış Turizm Merkezi Kars ve Muhteşem Palandöken

Kış mevsimi geldi mi herkesin kayak tatili yapma isteği artar, bu kış tatili içinde en uygun yerlerden biri olarak akıllara Kars şehri gelmektedir. Bunun için de bu havayolu ulaşımında yaklaşık olarak 9 yıldır hizmet veren Anadolu Jet Ankara merkezli bir Türk havayolu şirketidir.

Siz sevgili seyahat severleri düşünmek adına son teknoloji ve en alt limitlerle size uçmak imkanı sağlamaktadır. İstanbul ve Ankara dan haftanın her günü uçuş imkanı sağlamaktadır.

İstanbul dan uçak fiyatları 55 TL, Ankara dan ise 60 TL dir. Sizde kış tatilinizi değerlendirmek için acele edin ve Anadolu Jetin kampanyalarından yararlanın.

Kars Şehrinde Gezilmesi Gereken Yerler

Sadece kış turizmi için değil kültürel turizm açısından da geniş bir yelpazeye sahip olan Kars şehrinde tarihin çok eski kalıntılarına da rastlanmaktadır. Şehirde Yontma Taş çağından itibaren yerleşik hayata geçilmiştir.

Gezilecek yerlerine baktığımız zaman ise en başta örenyerleri gelir. Burada gidip görmeniz gereken yer olarakta Ani (Ocaklı) yani Ani Harabeleri gelmektedir. Burası turistlerin çok fazla uğrak yeri olarak geçmektedir. Kent surlarında Selçuklu Mimarisinin özelliklerine rastlanmaktadır.

Şehrin en gözde yerlerinden biri olarakta Kars (Sarıkamış) gelmektedir. 2634 m yüksekliğindeki Kars’ a 55 km mesafe de Sarıkamış ilçesinin içerisinde Çamurlu dağdadır. Çamların arasında ki Sarıkamış Kayak merkezi özellikle kar kalitesi açısından büyük önem kazanarak gözde bir turistik gezi yerine dönüşmüştür. Toplam 5 etaplı bir piste sahip olan 2500 rakımlı Cıbıltepe’ nin anlatılmaz yaşanır diyebileceğimiz bir doğal güzelliği vardır. Hatta kristal karlarla kaplı olmasından dolayı kayak severleri daha cazip bir hale getirmektedir.

Bu tür etkinliklerin sonuna gelindiği zaman sıra karnımızı doyurmaya gelir. Kaşarı ve balının yanı sıra, Kars şehri zengin ve çeşitli bir mutfak kültürüne sahiptir. Yöreye has belirli başlı yemekler ise; umaç helvası, elma dolması, hörre (un) çorbası, evelik adlı bitkiden yapılabilen evelik aşı, kızartılmış ekmeğin üzerine kızgın yağ ve yoğurt dökülerek yapılan ekmek aşı da yörenin en meşhur ve doyurucu yemek çeşitlerindendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir