Kışın son günlerini Almanya, Polonya kış turu ile yaşayın

Türkiye’den havayolu ile ulaşım kolaylığı olan ülkeler arasında Almanya ve Polonya bulunurken bu ülkelere gidişler vizeli olarak yapılır. Türkiye’den Almanya Berlin’e yapılacak olan uçuş yaklaşık olarak 2 buçuk saat sürecektir. Türkiye’den Almanya’ya havayolunu kullanarak gitmek isteyen yolcular çok sık uçuş bileti bulabilirler. Almanya’ya tatil sebebiyle gidecek olan yolcular tatil programlarına Polonya’yı da dahil ederek tur şirketlerinde istedikleri tatile yönelik yer bulabilirler. Yaşamış olduğumuz Kış aylarının son günlerini Almanya ve Polonya kış tatili ile değerlendirmek isteyen kişiler böyle bir tatili tur firmaları güvencesi ile yaklaşık olarak 500 Euro’ya satın alabilirler. 500 Euro’ya satın alabileceğiniz Almanya Polonya kış türü 7 gece 8 gün sürer. Bu fiyat ile bu kadar uzun ve güzel bir tatil alabilmeniz için erken rezervasyon şansını yakalayarak tur şirketlerinde yer bulabilmeniz gerekir.

Kış mevsiminin son günlerini Almanya ve Polonya kış dile getirecek olan kişiler için tahmini tur programından bahsedeceğiz. Birinci gün İstanbul’dan Berlin’e havayolu ile yola çıkılır. Yaklaşık olarak 2 buçuk saat sonra Berlin’i varış yapılır. Sonrasında tur firmasının tahsis etmiş olduğu lüks otobüslerle Poznan’a hareket edilir. Poznan’a vardıktan sonra otobüslerle otellerinize yerleştirileceksiniz. Turun 2. gününde panoramik Poznan şehir turuna çıkılır ve sonra buradan Varşova’ya doğru hareket edilir. Tur programının 3 gününde Varşova gezisinin sonrasında Krakow şehrine doğru hareket edilecektir. Dördüncü gün Krakow şehrinde geçecek ve UNESCO dünya mirası listesinde var olan tarihi şehir merkezi başta olmak üzere Krakow şehrinin birçok çarşısı ve Meydanı gezilecektir.

Krakow şehrinin gezilmesinin tamamlanması ile birlikte 5 gün Krakow’dan Wroclaw’a geçiş yapılacaktır. Panoramik şehir turunun sonrasında 6. gün buradan da Berlin’e tekrar dönülecektir. Tur programının 7. Günü Berlin’de geçecektir misafirlere serbest zaman tanınacaktır. Sonrasında rehberler eşliğinde Berlin’in gezilmeyecek bir noktası kalmayacak şekilde gezi turu yapılacaktır. Berlin’de UNESCO dünya mirası listesinde olan Postdam vardır. Burası gerilmeden görülmeden gelinmemesi gereken bir yerdir. Turun 8. ve son gününde Berlin’den İstanbul’a doğru yola çıkacak ve turu sonlandıracaksınız. Polonya gezileri sırasında en çok gezilen yerlerin başında Poznan gelir. Almanya ve Polonya turlarının harmanlanmış olduğu gezileri alırken fazla turları olanlarını tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir