Konya Havalimanı adres bilgileri

Anadolu bölgemizde bulunan Mevlana şehri olarak tanıtılan Konya şehrimizdeki Konya havalimanına ait ulaşım bilgileriyle yol tarifleri sizlerle. Birçok ilde faaliyet gösteren Havaş havalimanı servis otobüsleri Konya ilinde de servisler düzenlemektedir. Konya şehir merkezi üzerinden havalimanına ilk servisler saat 5.30’da başlamaktadır. Bu saatten sonra her 2 saatte bir havalimanına servis bulunmaktadır. Bazı durumlarda uçakların iptali söz konusu olabilir. Uçakların iptali gerçekleşirse havalimanı servislerinde de bir oynama yapılabilir.

Anadolu Jet bünyesi altında Konya ilimize düzenli olarak seferler düzenlemekteyiz. Bir çok yolcumuz hem turistik amaçlı hem de ticaret amaçlı sürekli olarak Konya ilini tercih etmektedirler. Bu yüzden de uçakta yer alan doluluk oranı oldukça fazla olmaktadır. Bilmeyen yolcularımız için Konya seferlerinden ve Konya havalimanı üzerinden Konya şehir merkezine nasıl ulaşım sağlayabileceğinizi ayrıntılı bir şekilde sizlere aktaracağız.

Konya havalimanından şehir merkezine ulaşım yalnızca 30 dakikadır ve ulaşım ücreti olarak da 11 TL alınmaktadır. Bazı hava koşullarına göre de bu sürede değişiklik gösterilebilir.

Konya havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için özel taksileri de kullanabilirsiniz. Taksilerle birlikte dakikalar içerisinde havalimanına ulaşımda bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra da araç kiralama kullanabilirsiniz. Havalimanı içerisinde birçok firma bulunmaktadır. Bu firmalardan size uygun olduğunu düşündüğünüz bir kiralama şirketini tercih ederek aracınızı kiralayabilirsiniz.

Servislerin yanı sıra toplu taşıma araçları da havalimanına gitme konusunda sizlere hizmet vermektedir. Selçuk konumundan havalimanına gitmek istiyorsanız hafif raylı araç 10A ile otobüs 58-B, Otobüs 44-J’yi bulabilirsiniz. Bu yolu kullanarak 107 dakikada havalimanında olmuş olursunuz.

Alaaddin Tepesi Selçuklu’dan havalimanına gitmek istiyorsanız, 44-B ile 47 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konya Otogar üzerinden havalimanına gitmek için 102-A otobüsü kullanmanız gerekmektedir. Ardından da 44-L otobüsünü kullanarak 47 dakikada havalimanına gelmiş olursunuz. Zafer Selçuklu konumundan havalimanına gitmek için ise raylı 10-A kullanıp, otobüs 66-E kullanmanız gerekmektedir. Bu yolculuk toplamda 66 dakika sürmektedir. Selçuklu üzerinden havalimanına gitmek istiyorsanız da Otobüs – 43-A, Otobüs – 44-B, Otobüs – 44-E, Otobüs – 44-I, Otobüs – 44-J seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir