Krallıklar arasında yer alan Londra tanıtımı

Britanya Birleşik Krallıklarında yer alan şehirlerimizden bir tanesi de Londra’dır, iş ve finans merkezlerinden biri olarak dünyada yer alması bize Londra’nın önemli olduğunu hatırlatır. En kalabalık şehirlerden birisi olarak istatiklerde yer almasının nedeni yaklaşık olarak 8 milyon nüfusu olmasıdır. Uluslararası turizmin kesişme noktası olan Londra en kalabalık hava trafiğinin yaşandığı şehirdir.

Aşk Şehri Olarak Yer Alan Londra’ya Geldiğiniz Zaman Neresi Gezilir?

Tam anlamıyla bir kültür, tarih ve sanat şehirlerinden biri olan Londra İngiltere’nin başkenti olarak yer alır. Kraliyet hazinelerinin sergilendiği müzeler, saraylar, galeriler, parklar, tiyatro salonu ve modern mimari yapıları ile ünlü olarak yer alan Londra şehri yıllardır İngiliz kraliyet ailesine ev sahipliği yapan şehir olarak İngiltere’de yer almaktadır. Futbolu seviyor iseniz bu şehrin takımlarından olan Chelsea, Arsenal, Tottenham Hotspur, Fulham, Charlton Athletic kulüblerini ziyarete gidebilir ve onların stadyumlarını gezebilirsiniz.

Buckingham Sarayı 

600 oda bulunan bu saray Kraliçenin belli zamanlarda zaman geçirip yaşadığı bir yerdir. Ziyarete açık olan bu saray her zaman görülmeye değer olan bir yapıdır. Eğer sarayın içini görebilme imkânınız yok ise kırmızılar içindeki nöbetçi askerleri ve dış görünümünü seyredebileceğimiz bir yapı olarak yer alan saraylardan biridir.

Londra Kulesi

Ünlenmesinin nedeni gelenlere acımasız işkenceler yapılan bir zindan olarak kullanılıyor olmasıdır ve yıllar önce bu işkenceler krala karşı gelen insanlara yapılmıştır. Ziyaretçilerin ilgisini çekmesinin bir nedeni de  bu kulede kraliyet hazinesinin korunur ve  çeşitli mücevherat saklanır.

Eğlence Yerleri Neresidir ve Nasıl Bir Kültür Vardır?

Yabancı olmadığımız eğlence tarzları vardır çünkü İngilizlere özgü olan pub’lar son yıllarda Türkiye’de de çok fazla yaygınlaşmaya başlamıştır. Eğlence hayatı belirli saatlere kadar sürüyor çünkü pup’lardaki yaşam tarzı böyledir. Bu kadar büyük ve güzel bir şehir olan Londra sadece publardan oluşmuyor. Londra bir müzik şehridir çünkü bu şehirde sokaklarda çalan müzisyenlere rastlarsınız ve  ünlü gece kulüplerinde müzik sesleri sürekli size kadar gelir Londra bir tarih, kültür, müzik, para, turizm şehridir içerisinde bir çok özellik barındıran bir şehirdir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir