Kurban Bayramı Orta Avrupa Turları

Ülkemizde Kurban ve Ramazan Bayramı yoğun tempoda çalışan insanlar tarafından tatil amaçlı olarak değerlendirildiğinden bu durumun farkında olan tur şirketleri Orta Avrupa ülkelerinin turları için özel paketler hazırlamaktadır. Orta Avrupa gezisinde Budapeşte ve Prag ile Viyana kentleri daha çok tercih edildiğinde resmi tatil olarak ilan edilen Kurban Bayramı için özel olarak hazırlanan paket turları içinde bu üç kent muhakkak bulunmaktadır. Seyahat severler için Orta Avrupa turlarında gezilecek yerlerin sayısına göre 6 tur ve 9 tur olmak üzere iki farklı paket alternatifi sunulmaktadır. İndirimli olarak gezme imkanı verilen bu turlardan biri tercih edilerek Kurban Bayramı tatili oldukça keyifli geçirme imkanı yakalanmış olur.

Turun gün sayısına göre ücreti değişmekle birlikte 6 günlük Orta Avrupa turu 469 Euro iken 7 günlük olanlar ise 549 Euro’dan misafirlerini ağırlamaktadır.
1.Gün: Atatürk Havalimanı’ndan havalanan uçak ile Budapeşte Ferenc Liszt International Havalimanı’na varıldıktan sonra panoramik şehir turu yapılarak şehrin önemli merkezleri gezilir. Önemli merkezler arasında bulunan Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Opera, Kahramanlar Meydanı, Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar muhakkak gezilir. İsteyenler gece yemekli, müzikli Çigan gecesine katıldıktan sonra dinlenmek için otele geçilir.
2. Gün: Kahvaltının ardından ekstra gerçekleştirilen Esztergom, Visegrad, Szentendre turu yapıldıktan sonra Tuna nehri Tekne turu yapılıp Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama imkanı elde edilir.
3.Gün: Budapeşte’den Viyana’ya geçilir. Viyana yolu üzerinde bulunan Bratislava turuna isteyenler katılabilir. Bratislava turundan sonra varılan Viyana şehrinde panoramik şehir turu yapılır. Yapılan şehir turunda Tiyatro, Prater, Opera, Üniversite, Holfburg, Müzeler bölgesi ve Parlemento Binası gezilir.
4.Gün: İsteyin serbest zaman olarak değerlendireceği günü dileyenler Nazi Almanyası’nın 2.Dünya savaşında ilk jet fabrikası olarak da kullandığı Avrupa’nın en büyük yer altı gölü olan Seegrotte, Beethoven’in 9. Senfonisi’ni bestelediği Kaplıcalar ve tabiat şehri Baden turuna katılabilir.
5.Gün: Prag’a geçerken isteyenler için Cesky Krumlov turu yapılabilir. Prag’a vardıktan sonra Charles IV. köprüsü, Eski şehir meydanı, Astronomik Saat Kulesi ve Küçük Mahalle görülür.
6.Gün: Karlovy Vary turu yapılır.
7.Gün: Dresden turu gerçekleştirilir.
8.Gün: İstanbul’a geri dönülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir