Küresel bir kent New York hakkında bilgiler

Yaptığı katkılar New York ile küresel bir kent olarak ticaret, finans, medya, sanat, moda, araştırma, teknoloji, eğitim ve eğlence alanlarında anılan bir şehir olarak yer almaktadır. Dünyada en çok dil konuşulan şehirler arasında yer alan ve 170 ayrı dil konuşulan bir şehirdir New York. Bu şehirde ABD dışında doğumlu olarak dünyaya gelen sayısı ise her üç kişiden birisi olarak dikkat çekmektedir. Nüfus yoğunluğu ez fazla olan şehir olarak Amerika’da New York 20 milyon nüfusu ile başı çekmektedir. Çoğu ülkede büyük şehirlerde trafik yoğunluğu vardır ancak 24 saat açık olan metrosu ile trafiğin yoğunluğu alınmıştır ve dünyada “Hiç Uyumayan Şehir” adını alır.

Bu Kadar Kalabalık Olan Şehrin Neresi Gezilebilir

Times Square Meydanı ziyarete açık bir yerdir çünkü ışıklı panoları ve görkemli afişleri vardır. 5th Avenue alışveriş yapılacak yerdir çünkü moda caddesi olarak bilinen bir yerdir. Uçaktan nasıl izliyorsanız Empire State Binası’ndan da tüm New York şehrini baştan aşağı izleyebilirsiniz.

Eğlence Yerleri Neresidir ve Nasıl Bir Kültür Vardır?

Madame Tussauds müzesinde ünlülerin balmumu heykellerini görebilirsiniz ve burası Amerikan Doğal Yaşam Müzesinin içinde olan bir yerdir. Hem kış hem de yazın gezilebilecek bir yer olan Central Park’ta kışın üstü donmuş olan gölde kayabilir ve orada buz pateni yapabilirsiniz, yazın ise yeşillikli bir alan olduğu için piknik yapabilir ve doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz. Göç etmiş kişilerin yaşadıklarını sergileyen etkileyici bir yer olan Ellis Adası Göç Müzesi’ne gidebilirsiniz.

Bu Kadar Kalabalık Olan Bu Şehirde İnsanlar Ne Yer Ne İçer? Biz Turist Olarak Giden İnsanlar Ne Yer?

Her şehrin kendine özgü bir mutfağı vardır tabi ki de New York’un 20 milyonda fazla bir nüfusu olduğu için çok uluslu bir yapısı vardır ve bu yapı da mutfağına yansımıştır. Bu yüzden istediğiniz kültüre ait olan yemeği ise kolayca bulabilirsiniz. Bu şehir “Hiç Uyumayan Şehir” adını boşuna almamıştır çünkü buranın insanları 24 saat diliminin herhangi bir saatinde olsun fark etmez 24 saat restoranların çoğu açıktır. Meşhur tatlılardan biri olan Bagel, atıştırmalık ürün olan Hotdog ve Pizza New York’ta en popüler olan yiyecekler arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir