Las Vegas Para ve hayallerin yeri

Nevada eyaletinde Mojeva çölü üzerinde kurulu olan Las Vegas ünlü mekânları ve büyülü ışıkları ile tanınmaktadır, Abd’nin ilk kurduğu demir yolunun geçiş noktası olması nedeniyle birçok mafyanın ve çetenin elinde olan bir şehirdir. Bu şehir dünyada turizm yeme içme ve kongre üzerinden çalışma yaparak tanınmıştır.

Peki, Bu Şehre Geldiğimiz Zaman Nereleri Gezmeliyiz

Dünyada merak ettiğimiz filmlerin çoğu burada çekilmektedir. Burayı ziyaret ederek ilginizi çeken filmlere yakından tanıklık edebilirsiniz. Araba kazalarının gerçek arabalar ile yapılmadığını minyatür arabalar ile yapılarak yakın çekim teknolojisi ile gerçekmiş gibi yansıtıldığını yakından görebilirsiniz. Bu durum sizi oldukça şaşırtacak! Şehirde birçok görmeniz gereken yapı vardır. Kumarhaneler şehri olarak bilinen Las Vegas kumarın anası diyebileceğimiz bir şehirdir. Dünya tarihine bu şehir kumarhaneleri, müzeleri, görkemli yapıları, gökdelen ve yüksek binaları ile tanınarak girmiştir. 350 yüksekliğindeki Strip’te yer alan Stratphere Kulesi’sine çıkarak kenti muazzam bir şekilde yukarıdan seyredebilir, burada çok güzel vakit geçirebilirsiniz.

Bu Şehrin Kültürüne ve Eğlencesine Bakalım

Mükemmel post-modern çalışmaları ile hayatımızda kısa bir süreliğine önemli bir yer tutan Las Vegas Doğa Tarihi Müzesi Down Town’da yer almaktadır ve dinozorların, balinaların, köpek balıklarının, uluslararası vahşi hayatın ve yağmur ormanlarını ziyaretçilere çok güzel bir şekilde tanıtan bir tarihi müzedir.  Las Vegas şatoların ve etkinliklerin kenti olarak tanınmaktadır. Bu şehir dünyada birçok değişik organizasyonları ile tanınmaktadır ve bunlar ise çeşitli alanlarda özel şovlar, oyunlar, müzikaller, komediler ve spor aktiviteleri gibi yapılardır.

Sırada ise Yemek

Tabi ki de bu ülkeyi ziyaret ettiğimiz zaman parayı düşünmeliyiz ve paramız azaldığı zaman ise uygun bir bütçe ile yemek yiyebileceğimiz her türlü yemek kültürü bu şehirde vardır. Tüm damak tatlarına hitap eden bu çeşitler ise Amerikan, Asya, Çin, Fransız, İtalya, Hindistan, Yunan, Akdeniz ve daha fazla mutfağın yer aldığı yemek çeşitleri bu ülkede vardır. Ülkemiz Türkiye’nin de yemeklerini burada bulmak mümkündür ve bu sayede bu ülkeyi ziyaret ettiğimiz zaman yabancılık çekmeyeceksiniz rahat edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir