Londra THY Uçak Bileti ve Gece Hayatları

Türk Havayolları Şirketinin Londra seferleri İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı olarak ve varış noktası ise Londra Gatwick ve Heathrow Havalimanı olacak şekilde gerçekleştirilmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanından saat 07.25’te hareket eden sefer saat 09.35’te Gatwick Havalimanına ulaşmakta ve sefer için müşterilerden 1500 lira civarında ücret talep edilmektedir. Atatürk Havalimanından saat 07.45 itibariyle kalkış yapan THY uçağı ise saat 09.50’de Heathrow Havalimanında olmaktadır ve bu destinasyon için belirlenen fiyat ise yaklaşık olarak 2 bin lira şeklindedir. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından saat 08.40 dolaylarında çıkış yapan bir diğer THY seferi ise saat 10.50’de Gatwick Havalimanına ulaşmakta olup bu güzergahtaki biletler yaklaşık bin 700 liradan satışa sunulmaktadır.

Türk Havayolları, British Airways ve Swiss gibi yabancı havayolu şirketleri ile işbirliği gerçekleştirmek suretiyle de aktarmalı olacak şekilde İstanbul Londra hattında uçuş hizmeti vermektedir. Ortak faaliyette gerçekleştirilen seferlere bakıldığında Türk Havayolları ve British Airlines birlikteliğindeki seferlerde Selanik Makedonia Havalimanı, Sofya Havalimanı, Hamburg Havalimanı ve Zürih Havalimanı gibi noktalar aktarma bölgesi olarak kullanılabilmektedir. Bu destinasyonlardaki bilet fiyatları ise 5 bin 600 lira ile 6 bin 200 lira arasında değişim gösterebilmektedir. Londra gece hayatı ve eğlencesi açısından geniş bir yelpazeye sahip olup birçok alternatif eğlence hizmeti bulunmaktadır. İngiliz kültüründe içki ve eğlence sektörüne büyük önem verilmiş olup başkent Londra’da birçok gece kulübü, dans kulübü ve pub mevcuttur.

Oldukça merkezi bir yerde bulunan ve geniş metro ağı sayesinde kolayca ulaşılabilme imkanının olduğu Soho bölgesi eğlence açısından oldukça hareketli bir yerdir. Burada yer alan çok sayıda gece kulübünde dans etme imkanı ve karaoke yarışmaları gibi eğlenceler yer almaktadır. Şehrin rağbet gören bir başka noktası ise Thames nehri kıyısındaki mekanlardır ve burada keyifli vakit geçirebilecek restoran ve eğlence yerleri mevcuttur. Londra’da birçok festival düzenlenmekle birlikte en popüler olanı NottingHillCarnaval ismi verilen ve çeşitli kostümlerin giyildiği dans ve görsel şovlarla süslenen sokak festivalidir. Londra gerek eğlence mekanları gerek turistik yapıları bünyesinde barındırması sebebiyle dünya üzerinde birçok noktadan ziyaretçiyi ağırlayan bir kent özelliğine sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir