Malatya Erhaç Havalimanına nasıl gidilir

Günlük olarak Anadolu Jet uçak firması Malatya ilimizde bulunan Erhaç Havalimanına seferler düzenlemektedir, her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği ve turist olarak gittiği Malatya ilimizde havalimanı ulaşımı oldukça fazla seçenekler içermektedir. Bir çok yolcumuz havalimanından şehir merkezine nasıl ulaşım sağlayacağı konusunda fazla bir fikire sahip değildir. Hem yolcularımızı bilgilendirmek adına hem de seçeneklerinizi değerlendirmek adına bu yazıyı sizler için hazırladık. Gelin sizlerle birlikte nasıl havalimanına ulaşım sağlayabileceğinize birer göz atalım.

Öncelikle fazla yükünüz varsa ve rahat bir şekilde şehir merkezine ulaşmak istiyorsanız taksi ulaşımlarını tercih edebilirsiniz. Havalimanında uçuşunuzun hemen ardında çıkış kapısında bir çok taksi sizleri bekliyor olacaktır. Buradan istediğiniz bir taksi ile şehir merkezinde herhangi bir yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bir başka ulaşım yöntemi olarak sizlere araba kiralamayı önerebiliriz. Bir çok kişi uçuşunun hemen ardından yer alan araba kiralama seçeneklerinden birini tercih ederek, rahat bir ulaşım sağlamaktadır. Havalimanı içerisinde yer alan birçok kiralama şirketinden kendinize bir araba seçerek rahat bir ulaşımın tadını çıkartabilirsiniz.

Araba kiralama yöntemi ve taksi yöntemleri haricinde sizlere önerebileceğimiz bir başka yöntem de Havaş otobüs seferleridir. Bir çok ilde düzenli olarak havalimanı taşımacılığını yürüten Havaş otobüslerini tercih ederek kolaylıkla şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Malatya şehir merkezinden havalimanına kalkan servisler en erken 4.30’da başlamaktadır. Bu saatten hemen sonra her gün düzenli olarak 5 6 sefer düzenlenmektedir. Havalimanından şehir merkezine gitmek isterseniz uçuşunuzun hemen arkasından her 25 dakikada bir servisler düzenlenmektedir. Bu servisleri bulabilmek için hemen havalimanı çıkış kapısına yönelebilirsiniz.

Malatya şehir merkezinden havalimanına gidecek olan servislerin kullandığı güzergahlar ise Havaş Şehir Ofisi (Sivas Caddesi), Çevre Yolu, MAŞTİ (Otogar), Malatya Erhaç Havalimanı olarak düzenlenmiştir. Ara duraklarda inmek istiyorsanız araç kalkmadan hemen önce servisle bunu görüşmenizi öneririz. Malatya havalimanından şehir merkezine tahmini varış süresi 45 dakika olmaktadır. Bu süre bazen hava durumlarına ve trafik yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Havalimanı, Malatya arası servis bileti fiyatları her kişi başı 10 TL olarak ayarlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir