Malta’da hem dil öğrenin hem denize girin

Yurtdışında dil öğrenmek isteyen öğrenciler okulların tatil olduğu zamanlarda dil okulları ile anlaşma yaparak yurt dışına çıkarlar. Dil okulları öğrencilere kampanyalı fiyatlar ve sağladığı olanaklarla kolaylıklar sunmaktadır. Bütçenize uygun sureler kapsamında kısa süreli veya uzun süreli olarak dil okullarında eğitim görebilirsiniz. Dil okullarında eğitim gördüğünüz sürece ister çalışabilirsiniz isterseniz de tatilin keyfini çıkarabilirsiniz. Hem tatil yapıp hem dil öğrenmek istiyorsanız kendinizi tamamen dil okullarına emanet edebilirsiniz. Konaklama yeme-içme ücretlerini dil okullarına ait olduğu dil programları mevcuttur. Bu şekilde hiçbir masrafa ve sıkıntıya girmeden hem tatilinizi yapabilirsiniz hem de dil öğreniminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hem dil öğrenip hem tatil yapmak isteyen kişiler tercihlerini Malta’dan yana yapabilirler. Kısa süreli Malta dil kursu paketi satın almak isteyen kişiler 8 haftalık dil eğitimlerini yaklaşık olarak 2600 Euro’ya satın alabilirler. Uzun vadeli Malta dil kursu satın almak isteyenler ise 12 haftalık dil eğitimlerini yaklaşık olarak 3200 Euro’ya satın alabilirler. Dikkat etmeniz gerekir ki Malta konsolosluğundan alınacak olan vize işlemleri sırasında dil eğitiminizi alacağınız şirketin size yardımcı olması gerekecektir. Malta’da dil öğrenirken denize girmek isteyen kişiler haftalık 20 ders saati olan paketleri tercih edebilirler. Size sunulacak olan dil öğreniminiz sırasında 7 gün 24 Saat destek sağlayabilirsiniz. Firmalar size haftada bir gün olmak üzere disko ve parti etkinlikleri düzenler. Malta’nın sıcak kumsalların da denize girme imkanı bulabilmeniz için özel plaj üyeliği tanınacaktır.

Dil öğreniminiz için anlayacağınız firmanın size Malta mağazalarında geçerli olacak olan öğrenci indirim kartını vermesini talep etmelisiniz. Anlaşacağınız firmalar Malta’ya gidiş dönüşünüz sırasında uçak bileti ücretlerinizi karşılamayacaklardır. Malta’ya gidiş dönüş uçak bileti ortalama fiyatları 250 Euro olmaktadır. Zorunlu seyahat sigortanızı, zorunlu sağlık seyahat sigortanızı yaptırmanız gerekir. Malta’da hem dil öğrenip hem denize girmek isteyen kişilerin aylık ortalama 400 Euro’ya sahip olmaları gerekir. Vize başvuruları artı vize servis bedelleri için 90 Euro gerekir. Konaklamalarınız sırasında ödeyeceğiniz faturalarınız için ortalama 15 – 20 Euro olmalıdır. Bütün bu koşulları sağladığınız zaman Malta’ya girişinizi izin verilecektir. Siz de dil öğreniminizi yaparken denize girmenin keyfini yaşayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir