Mardin AnadoluJet Uçak Bileti

Farklı kültürlerin bir arada yaşadığı kentlerden birisi olarak bilinen Mardin yıl içinde çok sayıda turist almakta ve bu turistlerin önemli bir kısmı Anadolujet tarafından yapılan uçuşlara ait uçak bileti almak suretiyle buraya gelmektedir. Ülkemizin en uzak noktalarından birisinde yer alan Mardin’e kara yolu ile gelmek çok uzun sürdüğü için insanlar Anadolujet tarafından sağlanan ve yapılan kampanyalar ile fiyatlarından da ciddi düşüşlerin meydana geldiği uçak biletlerini alarak seyahatlerini gerçekleştirmektedir. Burada bahsedilen durum sadece şehre gelenler için değil buradan farklı noktalara gitmek isteyenler için de geçerlidir. Firma tarafından buradan farklı noktalara seferler düzenlenirken bunların bir kısmı aktarmalı diğer kısmı ise aktarmasızdır. Aktarmalı yapılan uçuşlarda uçaklar aktarma merkezinde bir süre bekledikleri ve bu bekleme süresi farklılık gösterdiği için yolculuğun toplam süresi değişmektedir.

Mardin ile İstanbul ve Ankara gibi büyük kentler arasında yapılan uçak seferlerine ait biletlerin fiyatları dönemsel olarak farklılık gösterse dahi Anadolujet tarafından yapılan promosyon uygulaması sayesinde fiyatlar bazen 50 TL bandına kadar inmekte ve insanlar böylece otobüslere ödeyecekleri ücretlerden daha azını ödemek suretiyle istedikleri noktalara gidebilmektedir. Söz konusu durum kişilere hem çok ciddi bir zaman kazandırmakta hem de maddi olarak tasarruf etmelerini sağlamaktadır. Mardin nüfusunun son dönemdeki artışla birlikte 800 bin civarına ulaşması sadece şehir halkının bile uçaklara ciddi bir talep oluşturmasına neden olmaktadır. Mardin’in yapısı gereği turistlerin buraya olan ilgisi talebin daha da artması anlamına gelmektedir.

Mardin tarih boyunca farklı din mensuplarının huzur içerisinde yaşadığı kentlerden bir tanesi olmayı başarmıştır. Halende bu özelliğini koruyan şehir içerisinde çok sayıda cami ve kilise bulunmaktadır. Bunlar aktif olarak kullanılmakta ve bu dinlere mensup olan kişiler barış içerisinde yaşamaktadır. Söz konusu durum kentte çok sayıda farklı tarihi yapının yer almasına neden olmaktadır. Bunlardan bir tanesi şehrin korumasında büyük bir öneme sahip olan kaledir. Geçmiş zamanlarda yapılan kale farklı medeniyetler tarafından kullanılmıştır. Bunun dışında çok sayıda manastır ve kilise de bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir