Mardin ve Ankara Uçak Biletleri

Evleriyle ünlü olan Mardin artık havalimanından Ankara’ya günlük olarak uçuşlar planlanmaktadır, Uçak biletlerinin fiyatları devamlı değiştiğinden dolayı anlık olarak takip etmeniz gerekmektedir. Erken rezervasyon yaparak Mardin üzerinden Ankara veya diğer illere daha uygun fiyatlarla uçabilirsiniz. Mardin bir çok medeniyetin ortak noktası ve filmlere bile konu olmuş bir ilimizdir. Bu ilimize Anadolu Jet farkıyla düzenli olarak uçuşlar düzenlenmektedir. Sizler de erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak, Mardin’e ucuza uçabilirsiniz.

Anadolu Jet üzerinden yapacağınız bilet alımlarınızda toplamda iki seçenek bulunmaktadır. Bunlardan birincisi ekonomi promosyon seçeneği olurken ikincisi ise ekonomi esnek seçeneğidir. Ekonomi promosyon seçeneği esneğe göre daha az fırsatlardan yararlanabilme adına biraz daha uygundur. Ekonomi promosyon ve ekonomi esnek içerisindeki temel farklılık bilet iade değişiklik haklarından doğmaktadır. Ekonomi promosyon biletine sahip olan kişiler biletleri üzerinden herhangi bir değişiklik yapma hakları bulunmamaktadır. Ama ekonomi esnek biletine sahip olan yolcular bazı koşullar altında biletini değiştirebilir ve iade hakkını talep edebilirler. CIP salonlarından her iki bilete sahip olan yolcular yararlanamamaktadır.

Uçuşlarda yetişkin bireylerin bagaj hakları toplamda 15 kilo olmaktadır. Bebek yolcuların ise bagaj hakları 10 kilodur. Bu kiloyu aşan yolcuların ise check-in işlemleri esnasında bagaj aşım ücretini ödemeleri gerekmektedir. Check-in işlemleri için her yolcunun uçağın kalkışının hemen 1 saat öncesinde havalimanında hazır olması gerekmektedir. Check-in işlemlerinde pasaportunuz ya da kimlik kartınızın bulunması yeterli olacaktır. Check-in işlemlerinin hemen ardından güvenlik kontrollerinden geçiş sağlayarak, uçuş kapınıza gelmeniz önemlidir.

İstanbul üzerinden Mardin ilimize bir tane direkt uçuş bulunurken bir tane de Ankara aktarmalı uçuş bulunmaktadır. İlk olarak saat 06:45’de İstanbul’dan Ankara’ya bir uçuş vardır ve Ankara’dan saat 08:30’da Mardin’e ikinci uçuş gerçekleştirilir. Bu uçuş toplamda bekleme süreleriyle birlikte 3 saat 15 dakika sürmektedir. Bu süre bazı durumlara göre daha fazla da artabilir. İstanbul’dan Mardin’e direkt olarak uçan uçak ise saat 12:20’de İstanbul’dan kalkmaktadır. Bu uçuş direkt olarak Mardin’e geçmektedir ve toplamda uçuş süresi 1 saat 55 dakika sürmektedir. Dönüş uçakları da yine 2 aktarmalı uçuş bir tane de direkt uçuş bulunmaktadır. İstanbul’dan Mardin’e 115 TL’den başlayan fiyatlarla uçabilmek için sizler de zaman kaybetmeyiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir