Maviliğin İlçesi Bodrum Huzur Kenti

Muğla’ya bağlı olan bir ilçe olan Bodrum 160 bin kişiye yakın olan bir nüfusa sahiptir, yaz aylarına doğru ise nüfusu 700 binlere gelmektedir ve Türkiye’nin en popüler tatil mekânlarından bir tanesidir. Hz. İsa’nın havarilerinden bir tanesinin adının değişmesi ile günümüze kadar Bodrum olarak değişerek gelmiştir. Her gelir düzeyine göre şehirde turist ağırlama imkânı vardır. Dar sokakları ile masmavi denizi ile harika bir beldedir. Harika tatil beldeleri ile tüm yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Bodrum’a havayolu ile gitmek isterseniz beldeye 32 km. uzaklıkta olan Milas Bodrum Havalimanına bilet almanız yeterli olacaktır. Oradan ise otobüs taksi veya kiralık araç ile 35 dakika civarında Bodrum’a ulaşabilirsiniz.

Farklı bütçelere uygun mekanları olan Bodrum’da bir çok otel apart pansiyon bulunmaktadır. 600’ü aşkın tesise ev sahipliği yapmaktadır. Çok sayıda 5 yıldızlı otel bulunmaktadır.

Gezilecek yerleri arasında Bodrum Kalesi ilk sırada gelmektedir. Milattan önce yapılan kale Halikarnas Mozolesinin deprem sonucu yıkılması ile yapılmıştır. Diğer bir gezilecek yer ise dünyanın 7 harikasından birisi olan Halikarnas Mozolesidir. Milattan önce yapılmış olup depremin etkisi ile bir kısmı yıkılmıştır. Diğer gezilmesi görülmesi gereken yerler ise su altı arkeoloji müzesi, Yalıkavak marinası, Zeki Müren Sanat Müzesi, Pedasa Antik Kenti, Tavşan Adası ve harika plajlardır.

Bodrum’da mutfak olarak ise sağlıklı yemekler ön plana çıkmaktadır. Çok sayıda turistin gelmesi ile şehirde dünya mutfağından birçok çeşide rastlamanız mümkündür. Ünlü yemekleri arasında su böreği, dolma, mezeler, Çingene salatası, zeytinyağlı yemekler vardır.

Bodrum yılın 300 günü açık havaya sahiptir. Bu yüzden yılın her günü gidilebilir. Ama tüm güzelliklerini yaşamak için gidilmesi gereken en güzel zaman yaz aylarıdır. Bodrum’a ünlülerde akın etmektedir. Televizyonlarda sürekli Bodrum içerikli haberlere rastlamak mümkündür. Bu ilçede eğer kafa dinlemek istiyorsanız sakin mekânlarda oldukça fazladır. Popüler sakin zengin orta halli biçiminde belde size birçok imkân sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir