Medine Ankara Arası AnadoluJet Ucuz bilet

İslam alemi için çok büyük bir öneme sahip olan Medine ile Ankara arasında çok sayıda sefer yapılmakta ve bunların bir kısmı da Anadolujet tarafından yapılan ucuz biletlerden oluşmaktadır. Medine Ankara arası yapılan ucuz uçuşlar ile seyahat etme fırsatını bulan insanlar Medine’de belli bir süre kaldıktan sonra tekrar Ankara’ya dönmektedir. Ülkemizin en önemli hava yolu şirketleri arasında bulunan Anadolujet ile Ankara’dan Medine’ye yapılan uçuşlar ortalama olarak 3 saat 15 dakika sürmektedir. Yapılacak olan seyahatler için ödenmesi gereken ücretler ise 800 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Ekonomi sınıfına ait koltukların fiyatları çok uygun seviyelerde olurken diğer koltuklar nispeten daha pahalıdır.

Anadolujet tarafından uygulanan fiyat politikasında bazı koltukların ücretleri biraz daha indirimli olmaktadır. Fakat bunların sayısı sınırlı olduğu için kısa sürede tükenmektedir. Dolayısıyla da insanlar daha düşük ücret ödemek için erken rezervasyon yaptırmaktadır. Firma tarafından verilen hizmetin kalitesi de son derece yüksektir. Yolculuklar esnasında bazı ikramlar verilmektedir. Verilen ikramların bir kısmı ücretsiz iken dileyen kişiler ücret ödemek şartıyla farklı ürünleri de alabilmektedir. İstedikleri yiyeceklere rahatlıkla ulaşan kişilere ayrıca firma tarafından belli bir miktara kadar ücretsiz bagaj hakkı da verilmektedir. Verilen bagaj hakkının önemli bir kısmı uçakların kargo bölümüne gönderilirken bir kısmı da kabine alınabilmektedir.

Suudi Arabistan’ın en önemli kentlerinden bir tanesi olan Medine’ye giden kişilerin öncelikli amacı kutsal yerleri ziyaret etmektir. Kutsal mekanların başında Mescid-i Nebevi ya da diğer bir adı ile Peygamber Camii gelmektedir. Peygamberimizin hicretten sonra inşa ettiği cami zaman içinde büyütülmüş ve bugünkü halini almıştır. Oldukça büyük bir cami olan Mescid-i Nebevi’ye Müslümanlar tarafından çok büyük bir önem verilmektedir. Burada ayrıca peygamberimizin ve bazı halifelerin kabirleri de bulunmaktadır. Mescit içerisinde yer alan Ravza-i Mutahhara da çok büyük öneme sahiptir. Burası peygamberimizin hutbe verdiği alandır. Medine içerisinde bunların dışında da farklı mescitler bulunmakta ve buraya gelen kişiler tarafından ziyaret edilmektedir. Yıl içinde buraya milyonlarca ziyaretçi gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir