Milano Avrupa tatilleri listesinde 1.sırada

Uzun bir Avrupa tatili planlayan kişiler için İtalya’nın ünlü kenti Milano çok iyi bir başlangıç noktası olarak tercih edilebilmektedir. İtalya’nın İsviçre sınırına yakın bir konumda bulunan Milano birçok özelliği ile tatilcilerin dikkatini çekmektedir. Ayrıca konumundan dolayı da buradan başlayacak tatil, diğer noktalara ulaşma açısından tatilcilere ciddi kolaylık sağlamaktadır. Buraya gelenlerin öncelikli amacı alışveriş olsa da burada bulunan birçok mimari yapı da insanların ilgisini çekmektedir. Gotik kiliseler başta olmak üzere Da Vinci tarafından yapılan eserler de burada yer almakta ve insanlar tarafından ziyaret edilmeyi beklemektedir. Tarihi yapıları ve sanat müzeleri de bulunan şehirde kısaca gezilip ziyaret edilecek çok sayıda yer bulunmaktadır.

Avrupa tatilinin zamanına bağlı olarak Milano farklı bir havaya bürünebilmekte olup insanlara farklı şekillerde görünmektedir. Özellikle bahar mevsimlerinden bu şehir çok daha güzel olmakta ve insanları selamlayan ılık rüzgarlara maruz kalmaktadır. Yaz aylarının bunaltıcı sıcağıyla kışın soğuğunda gezmek yerine bahar mevsimlerinde buranın gezilmesi çok daha isabetli olmaktadır. Nisan ve Kasım ayları bundan dolayı en fazla önerilen zaman dilimleri arasında yer almaktadır. Fakat özellikle Nisan ayının başları çok fazla yağışlı olabileceğinden Nisan ayı sonunun tercih edilmesi gerekmektedir. Aynı şekilde Kasım aynının sonları da soğuk olacağından bu ayın da başlarında Milano’dan Avrupa tatiline başlanabilir.

Türkiye’den Milano’ya gelmek isteyenlerin tercih ettiği araç uçak olup bunun en önemli nedeni çok daha hızlı bir şekilde buraya gelmektir. Kentte iki farklı havalimanı bulunmakta olup İstanbul’dan gelen uçaklar genellikle bunlardan sadece bir tanesini kullanmaktadır. Pegasus ve Türk Hava Yolları tarafından buraya direkt uçuşlar yapılmakta ve söz konusu uçuşlar sayesinden insanlar rahatlıkla buraya gelebilmektedir. Türk Hava Yolları tarafından yapılan uçuşlar için istenen bilet ücreti yaklaşık 700 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Buraya gelen bir başka şirket ise Pegasus olup hemen her gün sefer düzenlemektedir. Bazı günler iki defa sefer yapan şirket yolcularına çok uygun fiyatlar sunmakta olup bunlar 215 TL’den başlamakta ve sınıflara göre artmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir