Milano Moda Haftası ve İstanbul kalkışlı Uçak Bileti

İstanbul-Milano arasında yapılan seferlere ait uçak bileti alarak bu kente giden kişiler aynı zamanda dünyanın en önemli moda etkinliklerinden bir tanesi olan Milano Moda Haftası etkinliklerine de katılma fırsatı bulmaktadır. Milano Moda Haftası adından da anlaşılacağı gibi yaklaşık bir hafta sürmekte ve dünyanın her yerinden olduğu gibi ülkemizden de insanlar İstanbul-Milano uçakları ile buraya gitmektedir. Moda deyince dünyada akla ilk gelen ülkelerden bir tanesi olan İtalya’nın moda ile meşhur olan farklı kentleri bulunsa da Milano bunlar arasından öne çıkmaktadır. Kent içerisinde yıl içindeki farklı dönemlerde düzenlenen etkinliklerden bir tanesi olan Milano Moda Haftası oldukça renkli geçmektedir. Farklı kreasyonların tanıtıldığı haftada yeni tasarımlar tanıtılmaktadır.

Milano ve İstanbul arasında seyahat etmek isteyen kişiler için hava yolu şirketleri tarafından çok sayıda sefer düzenlenmektedir. Özellikle Türk Hava Yolları ve Pegasus gibi firmalar gün içinde birden fazla uçakla insanları Milano’ya taşımakta ya da oradan İstanbul’a getirmektedir. THY gün içinde ortalama beş uçuş düzenlerken Pegasus ise iki uçuş ile hizmet vermektedir. Günün hemen her saatinde insanlar uçakla Milano’ya gidebilmektedir. THY tarafından yapılan seferlere ait uçak biletleri ortalama 750 TL iken Pegasus’a ait biletlerin fiyatları ise 215 TL’dir. Burada belirtilen rakamlar en ucuz fiyatlar ya da buna yakın olanlardır. Fiyatlar bu seviyeden sonra kademeli olarak artış göstermektedir.

Milano Moda Haftası için buraya giden kişiler bu kapsamda yapılan etkinliklere katılmak dışında kent içerisinde yer alan farklı noktaları da gezebilmektedir. İtalya’nın en önemli kentlerinden bir tanesi olan Milano’da binalarda kullanılan mimari oldukça ilgi çekmektedir. Normal binalar dahi muhteşem bir mimariye sahip olduğundan bütün cadde aynı şekilde görülmekte ve insanlar kendilerini daha farklı hissetmektedir. Mimari dışında mekanlar tek tek de oldukça özeldir. Bu kapsamda kentin en ünlü yapısı Duomodi Milano’dur ki söz konusu yapı devasa bir katedraldir. Kente gelen insanlar tarafından mutlaka ziyaret edilen Duomodi Milano şehrin sembolleri arasında yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir