Milas-Bodrum Havalimanı Ulaşım seçenekleri

Birden fazla havalimanı bulunduran Muğla iline ait Milas-Bodrum havalimanı artık ulaşım seçenekleriyle çok halde ulaşabilirsiniz. Anadolu Jet farkıyla Bodrum uçuşlarınız için sizlere ulaşım bilgileri vermekten büyük bir gurur duymaktayız. Özellikle yaz aylarında birçok tatilci, tam bir tatil cenneti olan Bodrum’da tatil yapmak isterler. Bu yüzden de Bodrum uçakları yaz aylarında doluluk oranı olarak en fazla olan uçaklardandır. Hem kısa süreli uçuşu hem de güvenliği bakımından en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri uçaktır. Anadolu Jet ise en çok tercih edilen havayolu şirketleri arasında başı çekmektedir.

Bu özelliği bakımıyla bir çok tatilci de Anadolu Jet havayolunu tercih etmektedir. Bizler de bu yazımızda Bodrum havalimanına nasıl ulaşım sağlayabileceğinizi ve zorlanmadan hangi yolları tercih edebileceğinizi hazırladık.

Bodrum havalimanından ilk olarak kendinize araç kiralayabilirsiniz. Bir çok araç kiralama şirketleri uçak indikten sonra sizleri bekleyecektir. Bu araç kiralama şirketlerinden birini seçerek daha hızlı ve daha konforlu bir ulaşım yolu tercih edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra Bodrum havalimanında birçok taksi sizlere 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Taksiler genellikle belli bir ücret dâhilinde Muğla ili içerisinde bir çok yere ulaşım sağlamaktadırlar. Sizler de hızlı bir ulaşım yolu tercih etmek istiyorsanız, taksileri de tercih edebilirsiniz. Hemen havalimanı çıkışında birçok taksiyi görebileceksiniz.

Bunlar haricinde Havaş servisleri de sizlere hizmet vermektedir. Havaş servislerini kullanarak da istediğiniz yere gidebilirsiniz. Bodrum’dan şehir merkezine gidecek olan otobüs servislerinde ilk servis saat 6.00’da hizmet vermektedir. Bu saatten önce herhangi bir servis bulunmamaktadır. Ama iç hat yolcuları gelen uçaklarına göre düzenli olarak servisleri görebilirler. Çünkü uçuşların iniş saatlerine göre servisler düzenlenmektedir.

Bodrum Milas havalimanından kalkan otobüsler, Bodrum Milas Havalimanı, Güvercinlik, Torba yolu, Otogar güzergahı üzerinde hareket etmektedirler. Bu güzergah üzerinde inmek istediğiniz bir durak varsa, lütfen otobüs kalkmadan önce şoförle konuşarak belirtiniz.

Havalimanından şehir merkezine ulaşım tahmini olarak 45 dakika sürmektedir. Trafik yoğunluğuna göre de bu sürelerde değişikliklere rastlayabilirsiniz. Bilet fiyatı da 15 TL olmaktadır.  Bodrum havalimanından yine Havaş otobüslerini kullanarak Didim tatil köyüne geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir