Muazzam sakin bir yer Milano gezilecek yerler

Ülkenin 20 eyaletinden biri olan Lombardia’nın başkenti olarak yer alan Milano şehri İtalya’nın kuzeyindedir. İtalya’da tanınmış bir şehir olan Milano şehri İtalya’nın en zengin şehirlerinden biridir ve İtalya’nın finans ve ticaret merkezidir. Kent bir çok endüstride başı çeker. Çünkü tekstil, araba üretimi, makine ve demir yolu araçları üretimi, kâğıt endüstrisi ve kimya sanayi gibi alanlarda etkili üretim vardır bu sebepten dolayı İtalya’nın en önemli şehirleri arasında yer almaktadır.

Peki Bu Şehre Geldiğimiz Zaman Nerelere Gidilmeli

1386 yılında başlanan Duomo, dünyanın en büyük kiliselerinden biri burada bulunmaktadır. 1358 ile 1368 yılları arasında inşa edilen Castello Meydan’ında bulunan Castcello Sforzesco Kalesi bu şehrin görülmeye değer yapıları arasında yer almaktadır. 1942 yılına kadar hastane olarak kullanılan Festa del Perdono’da yer alan Antico Ospedale Maggiore isimli yer ise günümüzde Milano Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Ac Milan takımı Milano’da yer almaktadır. Spora düşkünlüğünüz var ise görmelisiniz.

Peki Kültürü ve Eğlencesi Nasıldır?

Bu şehirde her türlü yiyecek ve içeceği bulmak mümkündür. Şehrin dört bir yanında bulunan restoranlar ile yerel ve ulusal yiyecekleri tatma imkânı bulabiliriz. Modern kültürünü oluşturan önemli unsurlar vardır bunlar ise tiyatro, müzik ve sinema olarak yer alır. Bu şehir tiyatro ve sahne sanatları merkezine sahip olarak tarihe geçen bir şehirdir. Dünyanın en iyi ve en ünlü opera ve bale evlerinden bazıları burada yer alır bunlardan bir tanesi ise La Scala’dır. Klasik balenin merkezi olarak yer alan La Scala Tiyatrosu kentte önemli bir yer tutar. Ayrıca Dünya’da modaya şekil veren bir çok firma Milano’da yer alır. Milano moda haftası dünya modası açısından oldukça önemlidir.

Peki İnsanlar Burada Ne Yer Ne İçer?

Bu şehirde çiftçilik çok geliştiği için bu şehrin başlıca yiyecekleri arasında tereyağı, peynir, süt ve süt ürünleri gelir. Bu şehirde İtalya’nın Gargonzola yumuşak peyniri vardır. Aileniz ile bu şehre geldiğiniz zaman ailece gidebileceğiniz restoranlar ve pizza lokantaları gibi birçok yerler vardır. Bu restoranların ve lokantaların konumu ve yeri çok güzeldir. Buraya geldiğiniz zaman oldukça güzel yiyecekler bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir