Nevşehir Sivas ucuz uçak bileti

Nevşehir veya Sivas ya da tam ters istikamette yolculuk yapmak isteyen kişiler için farklı hava yolu şirketleri ucuz uçak bilet fırsatı sunmakta ve insanlar da bu fırsatlar sayesinde çok daha uygun fiyatlara yolculuk edebilme şansını yakalamaktadır. İç Anadolu bölgesinde yer alan iki şehir arasında doğrudan uçuş bulunmayıp sadece aktarmalı uçuşlar yapılmaktadır. Doğrudan seferlerin olmamasının en önemli sebebi ise talebin az olmasıdır. İnsanlar iki kentin birbirine olan mesafesinin çok fazla olmamasından dolayı uçaklarla yolculuk yapmayı daha az tercih etmekte ve genellikle otobüslere yönelmektedir. Bundan dolayı da direkt uçuşlar yapılmayıp İstanbul ya da Ankara üzerinden aktarmalı uçuşlar düzenlenmektedir.

İki kent arasında çok sayıda otobüs seferi düzenlenmesine rağmen aktarmalı uçuşları tercih eden kişiler de bulunmaktadır. Aktarmalı olarak seyahat etmek isteyen kişiler için tek seçenek Türk Hava Yolları olup o da İstanbul üzerinden aktarmayı yaparak yolcuları taşımaktadır. Bilet fiyatları ise 185 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artış göstermektedir. Bazı günlerde biletlerin fiyatı 500 TL’ye kadar dahi ulaşmaktadır. Ayrıca yolculuğun toplam süresi bazen 10 saate yakın olmakta ve bu da insanların uçak yerine otobüsleri tercih etmesine neden olmaktadır. En kısa süren yolculukta bekleme süresi 6 saat 20 dakikadır ve yolculuğun toplam süresi ise 9 saat 20 dakikadır. Uçak sabah saat 09:50’de Nevşehir’den havalanmakta ve akşam 19:10’da iniş yapmaktadır.

İki kentinde İç Anadolu Bölgesinde olması birbirlerine olan mesafenin kısa olmasına neden olduğundan insanlar uçakları çok fazla tercih etmemektedir. Ayrıca önemli bir aktarma merkezi konumunda olan Ankara’ya da çok yakın olan Nevşehir’den buraya doğrudan uçuş bulunmaması aktarma merkezi olarak Ankara’nın kullanılmaması anlamına gelmektedir. Tüm bu nedenler alt alta yazıldığında yukarıdaki tablo oluşmakta ve insanlara sunulacak en uygun fiyatlar bunlar olmaktadır. Zaman içerisinde talep durumunun artarak değişmesi halinde yetkililer iki kent arasında doğrudan uçuşlar yapılabilme ihtimali olduğu belirtseler de şuanda talep olmadığı için doğrudan seferlerin şimdilik mümkün olmadığı vurgulanmaktadır. Bundan dolayı da insanların birçoğu otobüsleri tercih etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir