Nevşehir uçak bileti Anadolujet ile ucuz

Artık Kapadokya tatillerinizi ertelemeden Nevşehir uçak bileti alarak Anadolujet ile indirimli ucuz bilet fiyatlarından yararlanabilirsiniz. Zaman hızlıca akıp giderken, tarihi yapısını ve dokusunu halen daha bozmayan illerimizden biri olan Nevşehir, geçmişten bugüne birçok eseri ziyaretçilerine sunmaktadır. Birbirinden farklı doğal güzelliklerin ve eşsiz manzaraların bulunduğu Eskişehir, Kapadokya denildiği zaman akla gelen ilk ilimizdir. Anadolu Jet ile Ankara’dan Nevşehir’e aktarmalı olarak 3 saat 5 dakikalık bir sürede 150 TL’den başlayan fiyatlarla uçabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

  1. Tokalı Kilise: Kapadokya’nın en güzide mekanlarından birisi olan Tokalı Kilise, dini motifleriyle çok farklı alemlerde hissetmenize neden olacak bir yer diyebiliriz. 10. yüzyıldan günümüze kadar varlığını sürdüren kilise, bölgede bulunan en büyük kaya kilisesi olarak bilinmektedir.
  2. Damat İbrahim Paşa Külliyesi: Turizm açısından son derece büyük önem taşıyan Nevşehir, tarihi yapıları ile zengin olan bir ilimizdir. Damat İbrahim Paşa Külliyesi ise bu konuda karşımıza çıkmakta olan tarihi yapılardan biridir. İl merkezinde varlığını sürdürmekte olan bu külliye, 1727 yılında yapılmış ve o dönemden günümüze kadar korunabilmiş bir yapıdır.
  3. Özkonak Yer Altı Şehri: Muhteşem ve eşsiz mimarisiyle karşımıza çıkan Özonak Yer Altı Şehri, neredeyse kusursuz bir şekilde oyulmuş odaları ile karşımıza çıkmaktadır. Odalar arası iletişim kurulabilmesi adına ise uzun delikler bulunmaktadır. Bu deliklerin aynı zamanda havalandırma görevi gördüğünü söylemek mümkündür. Yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi gören bu yer altı şehri, tarihi eserler açısından çok farklı bir güzelliğe sahiptir.
  4. Ürgüp Aziz Theodore Kilisesi: Ürgüp’ün Yeşilöz köyünde bulunan bu kilise, T planı şekline sadık kalınarak tasarlanmış ve ortasında da bir kubbe ile kapatılmıştır. Bambaşka bir mimariye sahip olan bu kilise, özellikle fotoğraf meraklısı kişiler için birbirinden güzel kareler yakalanmasına neden olacaktır.
  5. Ürgüp Pembe Vadi: Peri Bacaları bakımından son derece zengin olan Pembe Vadi, içerisinde şekilden şekle girmiş olan birçok Peri Bacası bulundurmaktadır. Vadinin genel olarak pembeye yakın sayılabilecek bir görüntüye sahip olması, adının Pembe Vadi olmasında fazlasıyla etkilidir. Vadinin içi yürüyüşe uygun olduğu için bu eşsiz güzellikleri çok daha yakından inceleyebilmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir