Ordu-Giresun AnadoluJet Uçak Bileti

Ordu-Giresun arasındaki bölgede yer alan denizin doldurulmasıyla yapılan havalimanından Anadolujet firmasına ait uçak bileti alınarak istenilen noktalara çok daha kısa sürelerde ulaşılabilmektedir. Ordu ve Giresun halkı tarafından ortak kullanılan bu havalimanı ile birçok kent arasında aktarmalı ya da aktarmasız uçuşlar yapılmakta olup insanlar bu uçuşlara ait uçak biletleri sayesinde çok uzak mesafelere dahi yorulmadan gidebilmektedir. Aynı şekilde farklı kentlerden kalkan uçaklarla buraya gelmekte mümkündür. Bir THY iştiraki olarak kurulan ve kurulduğu tarihten itibaren insanların daha uygun fiyatlara seyahat etmesini amaçlayan Anadolujet yapmış olduğu promosyon uygulaması sayesinde insanların biletlere çok daha düşük ücretler ödemesini sağlamaktadır. Fakat düşük fiyatlı olan biletlerin sayısı az olduğundan dolayı talep durumuna bağlı olarak kısa sürede tükenmektedir. Dolayısıyla da insanların bu biletleri alabilmek acele etmeleri gerekmektedir.

Karadeniz bölgesinde yer alan bu iki kentten Ordu’nun deniz kenarında olması insanların buraya daha fazla ilgi göstermesine neden olmaktadır. Denize paralel uzanan dağlar ve dağları kaplayan ormanlar kent etrafından muhteşem görüntülerin oluşmasına neden olmakta ve bu manzaraları daha yakından görmek isteyen kişiler yıl içinde buraya gelmektedir. Dolayısıyla ülkenin farklı bölgelerinden insanlar uçaklarla buraya gelmektedir. Kentin en yüksek noktalarında bir tanesi olan Boztepe’ye teleferik ya da normal yol ile çıkan kişiler Ordu şehrinin bütün manzarasını, deniz ile buluşma anını burada görebilmektedir. Söz konusu tepede çay içme fırsatı da bulan kişiler söz konusu durumdan çok büyük keyif almaktadır. Bunun dışında da kent içerisinde çok sayıda tarihi ve doğal güzellik yer almaktadır.

Ordu ile Trabzon arasında yer alan Giresun iki kent arasında adeta bir geçiş noktası oluşturmaktadır. Karadeniz Bölgesinin bir diğer önemli kenti olan Giresun’da Ordu ile benzer özellik göstermektedir. Şehrin farklı noktalarında yer alan orman, dağ ve denizin oluşturduğu manzaralar insanların büyük ilgisini çekmektedir. Ayrıca doğa içerisinde çok sayıda tarihi yapı bulunmaktadır ki bunlar doğaya zarar verilmeden yapılmıştır. Böylelikle ortaya çıkan manzara çok daha özel olmakta ve turistlerin çok daha fazla ilgisini çekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir