Osmaniye ve Eskişehir Uçak Bileti

Osmaniye ile Eskişehir arasında yolculuk yapmak isteyen kişilerin tercih edecekleri hava yolu şirketlerine bağlı olarak biletler için ödeyecekleri ücretler değişkenlik göstermektedir. Daha önce Adana’ya bağlı iken daha sonra il olan Osmaniye’den Eskişehir’e gitmek isteyen yolcuların ödeyecekleri fiyatlar tercih etmiş oldukları hava yolu şirketi ve biletin sınıfına bağlı olarak değişmektedir. Ekonomi sınıfından alınan biletlerin çok daha uygun seviyede olduğu bilinmekte ve bu durum burada da geçerlidir. Aynı şekilde First Class yolcuları ise biletleri için çok daha yüksek miktarlar da ödeme yapmak durumundadırlar. Osmaniye’ye yapılması planlanan havalimanı tamamlanarak faaliyete geçtiği zaman insanlar yukarıda bahsedilen fiyat bilgilerini kullanarak biletlerini alabileceklerdir.

Eskişehir ile Osmaniye’nin arasındaki mesafe yaklaşık olarak 750 km olup otobüs ile 9 saat sürmektedir. İnsanlar otobüsle yolculuk yaptıklarında mesafeden dolayı çok fazla yorulmakta ve yolculuk tamamlandığında kendilerine gelmeleri için 12 ile 24 saat arasında dinlenmeye ihtiyaç duymaktadırlar. Bundan dolayı da iki kentte bulunan kişiler havalimanının tamamlanarak uçuşların bir an önce başlamasını ve söz konusu mesafeyi çok daha kısa sürede gitmeyi istemektedir. Osmaniye’deki havalimanı faaliyete geçene kadar insanlar özellikle Adana ve Gaziantep havalimanlarından yararlanmakta ve buralardan kalkış yapan uçakları kullanarak Eskişehir ya da farklı illere seyahat etmektedirler. Böyle yapılan yolculuklarda ekstra kara yolunun gidilmesi gerekmekte ve bu da insanları yormaktadır.

Osmaniye’de yapılması planlanan havaalanının faaliyete geçmesiyle birlikte insanlar başta Eskişehir olmak üzere birçok noktaya daha kısa sürede gidebileceği için bu konudaki taleplerini ve havaalanının kısa zamanda faaliyete geçmesini istediklerini yetkililere bildirmektedir. Hava yolu şirketlerinden bazıları da söz konusu durumu çok yakından izlemekte ve havaalanının bitmesiyle birlikte hizmet vermeye başlamayı planlamaktadır. Firmalardan bazıları doğrudan uçuşlar üzerine planlamalar yaparken bazıları ise öncelikle aktarmalı uçuşlarla başlama fikrindelerdir. Böylece talep durumunu somut olarak görmeyi hedefleye firmalar talebin yeterli olması durumunda direkt uçuşa geçeceklerdir. Ayrıca Eskişehir ile Osmaniye arasında uçuşlar düzenlemeyi planlayan firmalardan bazıları ise farklı kampanyalarla insanların dikkatini çekmeyi ve onları uçaklara yöneltmeyi hedeflemektedir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir