Pegasus Plus ve Rocketmiles iş ortaklığı

Pegasus ile Rocketmiles arasında yapılan anlaşma ile Pegasus Plus üyesi olan yolcular konaklamalarında da uçuş puanı kazanma fırsatı yakalamaktadır. Yapılan anlaşma gereğince yolcular dünya çapındaki 400.000 otelden herhangi birinde kaldığı zaman 20 ile 300 arasında uçuş puanı kazanma fırsatı elde etmektedir. Her gece için bu puanlar kazanılmakta olup kalınan gün sayısına bağlı olarak kazanılan miktar da artmaktadır. Ayrıca bu şekilde kazanılan uçuş puanları bir sonraki seyahatte kullanılabilmektedir. Kampanyadan yararlanabilmek için ise rezervasyonların 14 Haziran ile 31 Aralık 2018 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir. Kampanyadan sadece Plus üyeleri yararlanmakta olup isteyenler internet üzerinden kısa bir sürede üye olabilmekte ve söz konusu durumundan yararlanmaya başlayabilirler.

Firma tarafından yapılan kampanyadan yararlanabilmek için otel rezervasyonlarının mutlaka rocketmiles üzerinden yapılması ve sadakat programı olarak da PegasusPlus’ın seçilmesi gerekmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken çok önemli bir husus bulunmaktadır. Rezervasyon işlemlerinin tamamlanması aşamasında mutlaka Pegasus Plus numarasının girilmesi gerekli olmaktadır. Aksi takdirde puan kazanma durumu olmayacaktır. Üyelik numarası programa kayıt olurken belirtilen cep telefonu numarasıdır. Böylece numaranın unutulması ya da kaybedilmesi gibi bir durum yaşanmamaktadır. Söz konusu numaranın değiştirilmesi durumunda sistemden de değişikliğin yapılması gerekmektedir.Rezervasyon yapılırken birden fazla kişi olması durumunda sadece programa üye olan kişilere puanlar verilecektir. Üyelik numarası olmayan kişilerin söz konusu fırsattan yararlanma şansları bulunmamaktadır. İstemeleri halinde kısa bir sürede online olarak üye olunabilmektedir.

Hava yolu şirketi ve rocketmiles tarafından yapılan kampanyadan yararlanılması ve puanlar kazanılması durumunda sadece 2 hafta sonra üyeliklere yüklenmekte ve bundan sonra da kullanılabilmektedir. Kazanılan uçuş puanlarının belli bir harcama süresi bulunmakta ve söz konusu sürede harcama yapılmazsa puanlar silinmektedir. Bundan dolayı da kazanılan uçuş puanlarının en geç 2 yıl içinde mutlaka kullanılması gerekmektedir. Yapılan anlaşma gereğinde rezervasyonların mutlaka rocketmiles üzerinden yapılması ve bu sırada da üyelik numarasının kullanılması zorunludur. Bunlardan bir tanesinin atlanması ya da unutulması durumunda sunulan fırsattan yararlanabilme şansı kaçırılmış olmaktadır. İnsanların burada belirtilen hususlara dikkat etmesi ve rezervasyonlarını da buna göre yapmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir