Pegasus yolcu sayısını yüzde 10 arttırdı

Son dönemde Pegasus yapmış olduğu farklı kampanyalarla yolcuların ilgisini çekmeyi başarmış ve buna bağlı olarak yolcu sayısını %10 artırmıştır. Söz konusu durum, firma tarafından yapılan kampanyaların amacına ulaştığını göstermekte ve bu da firma tarafından yapılan kampanyalara yenilerinin ekleneceği anlamına gelmektedir. Yolcu sayısının artmış olduğu dönem Ocak ile Nisan ayı arasında olup söz konusu artışın oranı yüzde 10,5’tir. Böylece firmanın yolcu sayısında büyük bir artış olmuş ve bu dönemdeki toplam yolcu sayısı 7,92 milyon kişiye ulaşmıştır. Gelen bu sonuç başta firma yöneticileri olmak üzere bütün çalışanları sevindirmiş ve yaptıkları çalışmalarda onları adeta teşvik etmiştir.

Pegasus yurt içi ve yurt dışında bulunan pek çok noktaya doğrudan ya da aktarmalı uçuş gerçekleştirmekte ve söz konusu uçuşların bazılarında müşterilerin ilgisini çekebilecek farklı kampanyalar düzenlemektedir. Söz konusu kampanyalar sayesinde yolcular biletleri çok daha uygun fiyatlara alabilmekte bu da yolcuların Pegasus’u tercih etmesini sağlamaktadır. Ayrıca bu dönem ya da öncesinde farklı noktalara yapılmaya başlanan uçuşlar ile mevcut olan noktalara yapılan uçuşların artırılması, yolcu sayısında yaşanan değişiklikte etkili olmuştur. Bahsedilen uygulamanın başarıya ulaşması, yeni dönemde de uygulamaya devam edileceği ve farklı noktalara uçuşlar yapılacağı anlamına gelmektedir. Özellikle Avrupa’ya yapılacak olan uçuşlarla ilgili çalışmalar yapıldığı ile dedikodular zaman zaman duyulmaktadır.

Pegasus’tan Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada Ocak ile Nisan ayı arasındaki dönemde doluluk oranlarında artış olduğu bildirilmiştir. Bahsedilen dönemde doluluk oranları yüzde 6,3 artış göstermiş ve yüzde 82,2 olmuştur. Ayrıca sadece Nisan ayına ait olan bilgiler de paylaşılmış ve burada da ciddi bir artış olduğu görülmüştür. Nisan ayında yapılan uçuşlardaki doluluk oranı yüzde 10,5 artış göstermiş ve toplamda yüzde 85,9 olmuştur. Toplam yolcu sayısı ise Nisan ayında yüzde 19,5 artış göstermiş ve 2,2 milyon kişiye ulaşmıştır. Açıklanan rakamlar detaylı incelendiğinde doluluk oranının artması yapılan kampanyaların etkisini göstermekte ve bahsedilen kampanyaların başarıya ulaştığı anlamına gelmektedir.

Yorumlar

  1. Son zamanlarda tam tersi olmalı bu özellikle Trabzon olayı sonrası büyük bir kayıp yaşasa bile kısa sürede toparlayacağını umuyorum sizlerde benim gibi düşünüyorsanız bu fiyat konusuna takılarak en ucuz havayolu olması şartını unutmayın bu firma için diğerlerine göre.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir