Pekin İstanbul Uçak Bileti Fiyatı Sorgula

Pekin ile İstanbul arasında bulunan uçak bileti fiyatlarının öğrenerek seçim yapmak için bilet fiyatı sorgula işlemleri yapılmasının ardından çeşitli firmaların aktarmalı ya da aktarmasız uçuşlarına ulaşılabilir. Pekin İstanbul uçak bileti fiyatı sorgula işlemi yapılması ile havayolu firmalarının uygun fiyatlı ve avantajlı biletlerine sahip olunabilmektedir.

Orijinal adı Beijing olan Pekin, Çin’in başkentidir. Ülkenin en kalabalık ikinci şehri olan Pekin, dünyanın en kalabalık şehirleri arasında yer alır. Kurak bir iklime sahip olan Pekin, ekonominin hızla gelişme gösterdiği şehirlerden biri olmuştur. En eski yerleşim yerlerinden biri olarak bilinmesinin yanı sıra coğrafi olarak düz bir yapıya sahip olması ile sanayinin gelişmiş olmasına katkı sağlayan konumunun da etkisiyle çeşitli gelişmelere tanık olmuştur. Pekin’de gezilecek yerler ise Cennet Tapınağı, Yasak Şehir, Ming Mezarlıklarıdır.

Cennet Tapınağı Çin’in en görkemli yapılarındandır. Yapımında hiç çivi kullanılmamış olan yapı ahşap malzemeden dairesel biçimde inşa edilmiştir. Büyük bir arazi üzerinde kurulu bu büyük yapı UNESCO Dünya Mirasları listesine eklenmiştir. Yasak Şehir ise aslında bir saray olarak kullanılmış olup şuan ise müzeye çevrilmiş olan tarihi bir yapıdır. Bu yapı da UNESCO Dünya Mirasları arasında bulunmaktadır. Gösterişli ve büyük bir mezarlık olan Ming Mezarlıkları ise Çin kültürüne ait izleri bulunduran dünya miraslarından bir tanesidir. Çin mutfak kültürü içerisinde pirinç önemli bir yere sahip olduğundan Pekin ziyareti sırasında karşılaşılan yemekler genellikle baharatlı ve soslu çoğu zaman pirinç ile yapılan yemeklerden oluşmaktadır.

İstanbul Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olarak gerek tarihi yerler gerekse gezi alanları bakımından oldukça zengin bir kenttir. İstanbul sahillerinde her türlü lüks ve salaş mekânlara rastlamak mümkün. Her bütçeye hitap eden İstanbul yıl içerisinde yerli ve turistler tarafından sıkça ziyaret edilmektedir. Eminönü’nde çok sayıda balık restoranı bulunurken, Galata Köprüsü ise lüks restoranlar keyifli bir akşam yemeği için çeşitli fırsatlar sunmaktadır. İstanbul Boğaz Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 15 Temmuz Şehitleri Köprüsü gibi ulaşım yolları ile şehre kıssa sürede ulaşmak mümkün olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir