Prag İndirimli Anadolujet Uçak Bileti

Prag şehrine indirimli fiyatlarla çeşitli hava yolu şirketleri tarafından aktarmalı veya aktarmasız şekilde uçak bileti düzenlenmekle beraber Anadolujet de Prag a düzenli olarak uçuş bulunduran bir havayolu firmasıdır. Prag indirimli Anadolujet uçak bileti için online site üzerinden kalkışın gerçekleşeceği havalimanına göre yapılacak sorgulama ile bilet rezervasyon ve satış işlemleri gerçekleştirilebilir.

Prag Çek Cumhuriyetinin en büyük şehri olup aynı zamanda ülkenin başkentidir. Orta Çağ zamanlarını andıran şehirde Vltava nehri bulunup şehre görkemli bir hava katmaktadır. Prag Altın Kent olarak da anılmakla beraber tarihi özelliklerini kaybetmemiş bir şehirdir. Görülmesi gereken yerler bakımından zengin olan Prag, Old Town Meydanı, Astronomik Saat Kulesi, Karl Köprüsü gibi tarihi güzellikleri bulunmaktadır. Astronomik Saat Old Town Meydanı’nın simgesi durumundadır. Bu meydanda bulunan Eski Belediye Binası bodrum katında eski dönemlerin kalıntısı olan labirent odalar, evler ve mağazalar yer almaktadır. Vltava Nehri üzerinde bulunan Karl Köprüsü ise trafiğe kapalı olup yoğun kullanılan geçitlerdendir. İhtişamlı bir görünüme sahip olan yapı turistler tarafından da yoğun ilgi görmektedir.

Orta Avrupa’nın sanatsal ve romantik şehirlerinden biri olarak Prag’a Türkiye’nin birçok noktasından uçak seferi düzenlenmektedir. Turistik bölge olması nedeniyle uçuşlar düzenli olarak yapılmaktadır. Türkiye’den aktarmasız uçuşlarla Prag ortalama 3 saat sürmektedir. Şehir içi ulaşımı da gelişmiş olup metro, tramvay, otobüs, füniküler gibi ulaşım araçları ile sağlanmaktadır. Kentin turistik yerleri belirli bir alanda toplandığından yürüme ile de geziyi gerçekleştirmek mümkün olabiliyor.

Prag gece hayatı renkli olup şehrin ışıkları eksik olmamakla beraber caddelerde hareketli olmaktadır. Durum böyle olunca çeşitli cafe ve barlar gece boyu hizmet eder haldedir. Bu işlek caddelerde gece kulüpleri ve publar gibi de seçenekler de sunulmaktadır. Yaz ayları caddeler daha hareketli olup sokaklarda şarkı söyleyen dans eden kişilere rastlamak mümkün olabiliyor. Ayrıca Prag yıl içerisinde çeşitli festivallerin gerçekleştirildiği, klasik müzik, opera ve film festivalleri ile keyifli zaman geçirme noktasında başarılı bir kent olup müzik ve film festivalleri ile sanatsallığını ön plana çıkarmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir