Promosyon Roma Turu %5 İndirim

Yaz gelince havayolu şirketlerinin promosyon bilet satışlarını artırdığı gibi tur şirketleri de bazı bankalar ile anlaşma sağlayarak gerçekleştirdikleri turu %5 indirimli olarak yapmaktadır ki buna en güzel örnek Roma gezisidir. Roma herkesin görmek istediği harika bir kent olduğundan daha fazla kişiye bu güzelliği yaşatmak isteyen tur şirketleri bu turu bazı bankalar ile işbirliği yaparak %5 indirimli promosyon olarak gerçekleştirmektedir. Roma şehrine yapılacak geziye İtalya’nın en fazla turist ağırlayan Milano, Venedik ve Floransa şehirleri de eklenerek harika bir güzergah oluşturulmaktadır. 7 gece 8 gün süren yolculuğun 1 günü Milano’da, 1 günü Venedik’te, 1 günü Floransa’da geçirilmektedir. Geri kalan günler Roma şehri için ayrılmaktadır.

Sabiha Gökçen Havalimanından havalanan uçak ile varılan Milano gezildikten sonraki gün Venedik’e geçilir. Ertesi gün gezilen Floransa’nın ardından Roma’ya geçilerek gezinin geri kalanı Dünyanın Merkezindeki Kent olarak nitelendirilen şehirde geçirilir. Sanat, alışveriş, mimarisi ile her mevsim turist çeken kentte ilk olarak Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş ,şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum gezilir. Colosseum’un ardından imparatorluk döneminde şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, içine para atanın tekrar Roma’ya geşeceğine inanılan Aşk Çeşmesi, Navona meydanı, Melekler Şatosu, Castel San’t Angelo, Piazza Popolo ve Piazza Pietra Pantheon görülür. İsteyenler ekstra olarak Roma İkonları ve Vatikan turlarına da katılabilir.

Herkesin çok sevdiği pizzanın anavatanı olan ve İtalya’nın en büyük üçüncü kenti Napoli ve Napoli’de yer alan ViaToledo, Garibaldi Meydanı ve CentroStorico diye adlandırılan şehrin en eski denebilecek semti gezilip dünyaca ünlü Margarita pizzasının tadına bakıldıktan sonra Pompei’ye geçilir. İtalya denilince özellikle tarihçilerin aklına dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei gelmektedir. Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde bulunan kent milattan sonra 79.yüzyılda dağın patlaması ile yok olmuş yüzyıllar sonrasında yapılan kazı çalışmaların neticesinde şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Kazılar neticesinde gün yüzüne çıkarılan Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları görülmelidir. En son gün yapılan kahvaltının ardından İstanbul’a dönülerek harika Roma gezisi sonlandırılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir