Rize Anadolujet Uçak Bileti Ara

Karadeniz Bölgesinin en güzel kentlerinden bir tanesi olan Rize ile farklı bir il arasında seyahat etmek isteyen kişiler için Anadolujet tarafından seferler düzenlenmekte ve uçak bileti almak isteyen kişiler için ara sıra kampanyalar yapılmaktadır. Rize ülkemizin uzak noktalarından bir tanesi olduğundan dolayı buraya seyahat etmek isteyen kişilerin önemli bir bölümü uçakları tercih etmekte ve bu alanda önemli bir talep oluşmaktadır. Söz konusu talep durumunun bir bölümü de Anadolujet tarafından yapılan seferlerle karşılanmaktadır. Özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir gibi kentlerden buraya gelmek isteyen kişiler için direkt seferler yapılırken diğer kentlerden gelmek isteyenlerin aktarmalı olan uçuşları tercih etmesi gerekmektedir. Çünkü diğer kentlerden buraya direkt sefer yapılmamaktadır.

Karadeniz Bölgesinin şirin kentlerinden bir tanesi olan Rize’de yaklaşık 330 bin insan yaşamaktadır. Küçük bir kent olmasına rağmen üretilen çaydan dolayı tüm ülke tarafından bilinmektedir. Bunun dışında bölgede yer alan doğal güzelliklerin önemli bir kısmı burada bulunmaktadır. Rize’de tatil yapmak isteyen kişiler için farklı otel seçenekleri bulunmakta olup bunlardan 3 yıldızlı olanların sayısı nispeten daha fazladır. 5 yıldızlı otel de bulunsa da bunların sayısı azdır. Ayrıca kentin farklı noktalarında pansiyonlar yer almakta ve buraya gelen turistlerin bir kısmı buralarda da konaklama imkanı bulmaktadır.

Yerli turistlerin uğrak noktalarından olan Rize sınırları içerisinde doğal güzellikler ve tarihi yapılar bulunmakta olup bunlar için ülkenin dört bir yanında insanlar buraya gelmektedir. Rize denilince ilk akla gelen mekan Ayder Yaylası olmaktadır. Ayder Yaylası Çamlıhemşin ilçesinin sınırları içerisinde bulunmakta olup 1300’lü yıllarda yapıldığı bilinmektedir. Farklı ağaçların dağları süslemesi ile oluşan yaylanın rakımı 1350 metredir. İlçe merkezinin yalnızca 19 km uzağındadır. Bunun dışında Zil Kale şehirdeki bir başka önemli gezilecek yer olarak bilinmektedir. Yine Çamlıhemşin ilçe içerisinde ve merkeze sadece 12 km uzakta bulunmaktadır. Söz konusu kalenin savunma amacıyla kapıldığı ve bir gözetleme kulesi ile sekiz burçtan oluştuğu bilinmektedir. Günümüze kadar gelebilen bu kale çok sayıda turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir