Roma-İstanbul Sabiha Gökçen inişli Uçak Biletleri

İtalyan kenti Roma ile ülkemizin en büyük şehri olan İstanbul arasında seyahat etmek isteyen kişiler için Sabiha Gökçen Havalimanı inişli uçak biletleri farklı hava yolu şirketleri tarafından insanlara sağlanmaktadır. Roma-İstanbul arasında hizmet veren hava yolu şirketlerinden bir kısmının uçaklarıİstanbul Atatürk Havalimanına inerken diğer kısmı ise Sabiha Gökçen inişli seferler düzenlemekte ve insanlar bunlara ait uçak biletlerini almak suretiyle rahat bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir. Avrupa’nın en önemli kentlerinden birisi olan Roma ise İstanbul arasında gün içinde çok sayıda sefer yapılmakta ve bu seferlerde hava yolu şirketleri farklı havaalanlarını kullanmaktadır. Türk Hava Yolları ve Pegasus’a ait uçakların bir kısmı Sabiha Gökçen’i kullanmaktadır.

THY ile Roma’dan gelmek isteyenler için gün içinde ortalama beş farklı sefer yapılırken Pegasus ise gün içinde bir ya da iki defa sefer yapmaktadır. THY tarafından yapılan uçuşlara ait biletlerin fiyatları 700 TL civarından başlarken söz konusu rakamlar kademeli olarak artmaktadır. Pegasus’a ait biletler için ödenmesi gereken ücretler ise 459 TL’den başlamaktadır. İnsanlar kendi beklenti ve bütçelerine göre bunlar arasından rahatlıkla tercih yapabilmektedir. Yolculuklar toplam 2 saat 35 dakika sürerken bu ana kadar verilen bilgiler tamamen aktarmasız yani doğrudan olan uçuşlar için geçerlidir. Aktarmalı uçuşlar çok fazla tercih edilmediğinden dolayı bunların sayısı oldukça sınırlıdır.

Roma şehri tarihi çok eski olan bir kenttir ve içerisinde girdiğinizde bunu rahatlıkla hissedebilirsiniz. Dünyanın en büyük imparatorluklarından birisi olan Roma İmparatorluğunun başkentliğini yapmış olan şehir içerisinde çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Söz konusu eserlerin bir kısmının milattan önceki dönemden kalması ve halen ayakta kalması insanlara hayranlık vermektedir. Ayrıca söz konusu eserlerden bir kısmının halen aktif olarak kullanılıyor olması da ayrı bir durumdur. Bu kadar fazla tarihi eserin olduğu Roma’da ayrıca moda da çok gelişmiş olup şehir dünya moda merkezlerinden birisi olarak kabul edilmektedir. Bundan dolayı da buraya gelen turistler kent içerisinde yer alan mağazalardan bol bol alışveriş yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir